ABD'de hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor! Akılalmaz görüntüler...

ABD'de hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor! Akılalmaz görüntüler...

Son yarıyılda Amerika Birleşik Devletlerinde yaşanan yağma ve hırsızlık olaylarının son kurbanı alışveriş devi Amazon oldu. Online alışveriş kutularını taşıyan kargo treni Los Angeles'ta baskına uğradı.

Amerika Los Angeles'ta alışveriş devi Amazon'un mahsullerini taşıyan bir tren yağmalandı.

VAGONLARA ATLAYIP KAPILARI GÜÇLE AÇIYORLAR

Olay gerçeğinde bölge için yeni bir vaziyet değil. Kargo trenleri daha evvel de sık sık kabahat ağlarının hedefi olmuştu.

Los Angles'ta yayılan yeni kabahat dalgasında hırsızlar kısmen daha yavaş giden kargo trenlerinin vagonlarına atlayıp konteynır kapaklarını güçle açıyor.

İşte o görüntülerAmazon kargo treni yağmalandı Akılalmaz görüntüler...Amazon kargo treni yağmalandı! Akılalmaz görüntüler...Haberin Tüm Görselleri

ONLAR KAÇTI POLİS KOVALADI

Son hakikatleşen olayda da vagon kapıları açılınca binlerce koli yollara saçıldı. Kabahat ağının hazırda bekleyen personelleri yollara saçılan kutuları açıp kıymetli olanları yağmaladı.

Yerel televizyon takımları, bir tren soyguncusunun elindeki kolilerle kaçtığını ve polis memurlarının da kendisi ile birlikte iki kuşkuluyu kovaladığını canlı olarak yayınladı.

ABDde hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor Akılalmaz görüntüler...

HIRSIZLARIN ALMADIKLARI KOLİLER BEKLİYOR

Olaydan geriye büyük bir koli denizi kaldı. Koronavirüs konutta test kitleri de dahil olmak üzere hırsızların almadığı binlerce kutu banliyö alanında büyük bir etraf lekeliliğine neden oldu. Demiryolu firmayı Union Pacific, bir ay evvel rayların bir kısmındaki ufalanmış ambalajları arınmıştı, ancak bu hafta bir defa daha aynı manzaralar oluştu.

ABDde hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor Akılalmaz görüntüler...
Pisti gözetmek için kendi polis eforunu işleten Union Pacific yaptığı açıklamada, kargo hırsızlıklarındaki çoğalıştan evham dinlediğini ve güvenliği artırdığını belirtti.
ABDde hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor Akılalmaz görüntüler...
LÜKS MAĞAZALARA BASKIN

Kasım ayında Amerika'nın en yoğun limanı olan Los Angeles Limanı'ndan yük taşıyan trenlere peş peşe baskınlar yapıldı. Hırsızlar son zamanlarda şehir merkezine yanaşan trenleri hedef alıyor, sıçrıyor ve içeri giriyor. Eş kabahatlerin çoğu demiryolunun yanında yer alan konutsuz kamplarının bulunduğu bölgede reelleşiyor.

Ancak kabahat dalgası tren yağmaları ile kalmadı, Los Angeles'taki çeteler lüks mağazalara baskın tertip edip pahalı mahsulleri alıp kaçıyor.

NEDENİ KEFALETSİZ SİYASET MI?

Eleştirmenler, kabahat dalgasını cezaevilerdeki fazla kalabalığı azaltmayı amaçlayan kefaletsiz politikaya bağladılar. Los Angeles'taki kabahat oranları geçen sene yüzde 3,9 arkasıydı ve mal kabahatleri aynı yarıyılda yüzde 4,2 arkasıydı.

Gözden KaçmasınÇok şanslı bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak öldü Robert Durstün filmlere konu olmuş hikayesiÇok kısmetli bir çocuk olarak doğdu, kanlı bir katil olarak can verdi! Robert Durst'ün filmlere mevzu olmuş hikayesiHaberi görüntüle