ABD'de polis şiddeti bitmiyor: Yaşlı kadını acımasızca dövdüler!

ABD'de polis şiddeti bitmiyor: Yaşlı kadını acımasızca dövdüler!

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşanan polis şiddeti hudut tanımadan devam ediyor. Bu defa da yaşlı bir bayana yapılan vahim muamelenin skandal kayıtları ortaya çıktı. Demans hastası bayana…

Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde geçtiğimiz sene 13 dolar ödemeyi unutarak marketten çıktıktan sonra polis tarafından nezaretine alınan demans hastası Karen Garner ile alakalı yeni görüntüler ortaya çıktı. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde, Haziran 2020’de demans hastası Beyin hücrelerinin birbirleriyle irtibat kurma kabiliyetlerini bozan bir hastalık olan 73 yaşındaki Karen Garner, 13 dolar 106 TL ödemeyi unutarak marketten çıktı.

Geçen sene nezaret sırasında polis şiddetine maruz kalan demans hastası Karen Garner ile alakalı yeni görüntülerde, polisin demans hastası bayana güldüğü anlar dikkat çekti.  Amerika Birleşik Devletleri medyası, Garner’ın polis müdahalesi sırasında kolunun çıktığında ve dirseğindeki kemiğin çatladığını belirtti.ABDde polis şiddeti bitmiyor: Yaşlı kadını acımasızca dövdüler
MÜDAHALE SIRASINDA GÜLDÜLER

Garner’a müdahale eden polis memurunun ve partnerinin, nezaret sırasında güldüğü anlar kameraya yansıdı. Yayınlanan yeni görüntülerde, vaka yerine gelen başka bir sürücünün ise, “Bu kadar sert müdahale etmek zorunda mısınız?” diye sorduğu; ancak polis memuru, “Bu seni ilgilendiren bir gidişat değil” diyerek tepki gösterdiği görülüyor.

Mevzubahisi hadiseye ait Garner’ın avukatı, ailesinin polis departmanına dava açtığını açıkladı.

ABDde polis şiddeti bitmiyor: Yaşlı kadını acımasızca dövdüler