ABD’de yaşayan Türk genci annesini ve kız kardeşini öldürdü

ABD’de yaşayan Türk genci annesini ve kız kardeşini öldürdü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas kentinde yaşayan Burak Hezar 29, akademisyen annesi Ayşe Işıl Borat ve kız kardeşi Burcu Hezar’ı 17 bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetlerin ardından San Fransisco’da yaşayan babası Dr. Rahmi Hezar’ın yanına kaçmaya çalışan gencin, Dallas Havalimanı’nda nezaretine alındığı bildirildi. Polisin verdiği bilgiye göre, üvey baba Ufuk İnce konuta geldiğinde Burak ile anne ve kardeşin tartışma ettiklerini görünce polise haber verdi. Bu sırada anne ve kız kardeşini bıçaklayarak konuttan kaçan Burak, Dallas-Fort Worth Beynelmilel Havalimanı’nda araba kiralarken tutuldu.

KEFALET 2 MİLYON $

Üzerinden uçak bileti de çıkan gencin, son anda uçağa binmek yerine araba kiralamaya karar verdiği anlaşıldı. Hapsedilen Burak’ın kefalet değeri 2 milyon dolar olarak açıklandı. Ailenin komşuları, anne Işıl’ın çok şefkatli olduğunu, konutta hiç bağrışma olmadığını, çocuklarına iyi baktığını ve her şeyi çocukları için yaptığını söylediler. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Ayşe Işıl Borat, 2 sene evvel yine dünyaevine girmişti.