ABD'de yürekleri ısıtan hikâye: Hastanede terk edilmişti... Artık yepyeni bir hayatı var!

ABD'de yürekleri ısıtan hikâye: Hastanede terk edilmişti... Artık yepyeni bir hayatı var!

Amerika Birleşik Devletlerili bir adam daha evvel gözetici aileye giden ancak sağlık kurumuna vazgeçilip terk edilen çocukla yeni bir yaşam kurdu, bu hoş hikâye okuyanların vicdanlarını ısıttı.

Kendisi de Uganda'da güçlükleri içinde yaşayan ve Amerika Birleşik Devletlerinde yeni bir yaşam kuran Peter Mutabazi, gözetici ailesi tarafından terk edilen 13 yaşındaki çocuğa yeni bir başlangıç armağan etti ve herkesin kalbini kazandı.

Fukara ve güç bir çocukluk geçirdiği Uganda'da sık sık konuttan kaçtığını ve caddelerde yaşadığını anlatan Peter Mutabazi kendisi de güçlüklerle ve gözeticilerin dayanağıyla gelişmiş biri olarak bir çocuğu caddelerde son bulacak yaşamından kurtarmak istedi ve ne yapabileceğini incelerken Tony'yle yolları kesişti...

Tony, 2 yaşından beri 'sistemde' yer alan başka bir deyişle evlat edinilmeyi ya da gözetici aile bulmayı bekleyen bir çocuktu. 4 yaşındayken Oklohoma'da yaşayan bir aile tarafından evlat edinilen minik Tony ne yazık ki aradan seneler geçtikten ve yeni evine alıştıktan sonra 11 yaşındayken terk edildi. Hem de bir sağlık kurumunda. 

Evet Tony'yi ailesi sandığı bireyler bir sağlık kurumunda tek başına vazgeçip gitmişti. Ancak Tony'nin yolu bütün de bu sırada Peter Mutabazi'yle kesişti ve sanki yaşama yine başladı.ABDde yürekleri ısıtan hikâye: Hastanede terk edilmişti... Artık yepyeni bir hayatı varTony'yi görür görmez onunla özel bir bağ kurduğunu anlatan Peter, hemen harekâtlara başladı ve Tony'nin yeni ailesi olmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Ve muvaffak oldu! 

Tony şu anda Peter Mutabazi'nin yaşamın ona verdiklerinin karşılığını vermek için bekar bir baba olarak çıktığı yolda evlat edindiği çocukların en büyüğü ve şimdilik sonuncusu.

Üstelik hoş haberler bununla da bitmedi ve 2019 senesinde Tony'nin babası olarak ona yeni bir yaşam sunmayı muvaffak olan Peter Mutabazi, seneler süren çabanın ardından Amerika Birleşik Devletleri yurttaşı olmayı da muvaffak oldu.

Artık her zaman beraber ve mutlu olan Peter Mutabazi ve Tony'nin hikâyesi insanları mutlu etmeye ve onları böyle hoş adımlar atmak için teşvik etmeye devam ediyor.

Serüvenlerini Instagram'dan paylaşmaya devam eden bu hoş ailenin hikayesi 'Bana Peter diyebilirsin' diyen bu mert adam Tony'nin verdiği 'Sana baba diyebilir miyim?' yanıtıyla başladı ve hala mutlu mesut biçimde devam ediyor!