ABD'den Peşmerge'ye askeri yardım!

ABD'den Peşmerge'ye askeri yardım!

Amerika Birleşik Devletleri liderliğindeki DEAŞ karşıtı ortak yönetim Peşmerge'ye askeri takviyede bulundu. Ortak Yönetim eforları, Erbil'de tertip edilen merasimle Peşmerge Bakanlığına 150 askeri vasıta

Amerika Birleşik Devletleri liderliğindeki DEAŞ karşıtı ortak yönetim, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne IKBY bağlı Peşmerge eforlarına askeri vasıta desteğinde bulundu.

Ortak Yönetim eforları, Erbil'de tertip edilen merasimle Peşmerge Bakanlığına 150 askeri vasıta teslim etti.

Peşmerge eforlarının stokuna giren vasıtalar arasında 50 Hummer zırhlı vasıtanın yanı gizeme kamyon, yakıt ve su tankerleri de yer aldı.

Peşmerge Bakanlığına ortak yönetim eforları 26 Temmuz'da da 70 etrafında yeni vasıta vermişti. Merasimde sergilenen vasıtalar arasında Humvee cinsi zırhlı vasıta, tanker ve askeri kamyonlar olduğu görülmüştü.

Mevzubahisi dayanağın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin "terör örgütü DEAŞ ile çaba için Amerika Birleşik Devletlerili askerlerin Irak'taki varlığına gereksinim kalmadığını" söylemesinin ardından gelmesi dikkati sürüklemişti.

: İlginize Sürükleyebilir Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı... Güçlü olacak1980'lere mi dönüyoruz? O günün şahitlerine sorduk...DSÖ'den flaş ihtar... Bu 3 semptoma dikkat!