ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret

ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret

Amerika Birleşik Devletlerinin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, 2-4 Haziran tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret edecek.

Amerika Birleşik Devletlerili diplomatlardan edinilen bilgiye göre, Greenfield, ziyareti sırasında üst düzey Türk yetkililerle bir araya gelecek. Amerika Birleşik Devletleri-Türkiye ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi, küresel meseleler ve Suriye'de iş birliğinin geliştirilmesi gibi mevzuların ele alınacağı ziyaret sırasında Büyükelçi Greenfield, Suriye hududunu da ziyaret edecek.

Suriyeli sığınmacılarla bir araya gelecek Greenfield, ziyareti sırasında, Suriyeli sığınmacılara daha fazla beynelmilel insani yardım yapılması ve hudut ötesi desteklerin devam edebilmesi için daha fazla hudut kapısı açılması gerektiğine dikkati sürükleyecek.

Büyükelçi Greenfield, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakan Destekçisi Wendy Sherman'ın geçen haftaki ziyaretinin ardından, "Türkiye'ye gelecek ikinci üst düzey Amerika Birleşik Devletlerili yetkili" olacak.