ABD'den yeni iddia! Rusya sahte bayrak operasyonu başlatacak

ABD'den yeni iddia! Rusya sahte bayrak operasyonu başlatacak

Amerika Birleşik Devletleri Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmek için sahte sancak işlemi başlatarak kendi birliklerine saldıracağını iddia etti. Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki'nin çok emin bir istihbarat

Amerika Birleşik Devletleri Rusya'yı şimdi de Ukrayna'da "sahte sancak" işlemi yürütmek için baltalamacıları konumlandırmakla yargıladı.

KENDİ EFORLARINI SABOTE EDECEKLER

Beyaz Saray, Rusya'nın yeni harekâtla kendi eforlarını sabote etmeyi ve işgal için bir gerekçe yaratmayı tasarladığını açıkladı. Beyaz Saray ayrıcas Rus casusların kentsel savaş ve patlayıcılar mevzusunda eğitildiğini de belirtti.

İŞGAL OCAK ORTASI İLE ŞUBAT ORTASINDA BAŞLAYABİLİR

Amerika Birleşik Devletleri istihbaratı, bir Rus askeri işgalinin Ocak ortası ile Şubat ortası arasında başlayabileceğini hipotez ediyor.

ABDden yeni iddia Rusya sahte bayrak operasyonu başlatacak
Amerika Birleşik Devletleri: İSTİHBARATIMIZ ÇOK EMİN, PATLAYICI EĞİTİMİ ALDILAR

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki, "Rus hükümetinin, diplomasinin gayelerine erişememesi gidişatında yaygın insan hakları ihlallerine ve savaş kabahatlerine yol açabilecekişgale hazırlanmasından evham dinliyoruz." dedi.

Psaki'nin 'çok emin' olarak nitelendirdiği istihbarata göre, Rusya'nın doğu Ukrayna'da sahte sancak işlemi yürütmek için bir grup casusu evvelden konumlandırdı.

İddiaya göre casuslar Rusya'nın kendi eforlarına karşı baltalama eylemleri reelleştirmek için patlayıcı kullanma mevzusunda eğitildi.

Gözden KaçmasınRusyadan beklenen açıklama geldi: Sabrımız taştı, haftaya yanıt vereceğizRusya'dan beklenen açıklama geldi: 'Sabrımız taştı, haftaya cevap vereceğiz'Haberi görüntüle

EŞ ZAMANLI SOSYAL MEDYA KAMPANYASI

Amerika Birleşik Devletleri istihbaratı, Rusya'nın ayrıca Ukrayna'yı saldırgan olarak nitelendiren bir sosyal medya dezenformasyon kampanyası aracılığıyla savaşa zemin hazırladığını öne sürdü ve bağlaşıklarını bu mevzuda uyardı.

Perşembe günü Joe Biden'ın milli güvenlik danışmanı Jake Sullivan da eş bir açıklamada bulunmuş ve "İstihbarat topluluğumuz, Rusya'nın işgal gerekçesi üretmek için zemin hazırladığına dair bilgilere erişti" demişti.

İŞGALDEN BİR KAÇ HAFTA EVVEL BAŞLAYACAKLAR

Adı açıklanmayan bir Amerika Birleşik Devletlerili yetkili CNN'e "Rus ordusu laf konususu faaliyetlere Ocak ortası ile Şubat ortası arasında başlayabilecek bir askeri işgalden birkaç hafta evvel başlamayı tasarlıyor. Bu strateji kitabını 2014'te Kırım'da gördük." açıklamasında bulundu.

Gözden KaçmasınABDde hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor Akılalmaz görüntüler...Amerika Birleşik Devletleri'de hırsızlık ve yağma dalgası gelişiyor! Akılalmaz görüntüler...Haberi görüntüle