AB'den 7 ülkeyle ilgili flaş karar

AB'den 7 ülkeyle ilgili flaş karar

Avrupa Birliği AB, seyahatlerde yeni tip koronavirüs Kovid-19 sertifikalarının 7 ülkeyle daha karşılıklı tanınması için karar aldı.

AB Komitesinden yapılan açıklamaya göre, Arnavutluk, Andorra, Faroe Adaları, İsrail, Monako, Fas ve Panama bundan böyle AB'nin sistemine bağlanabilecek. Bu ülkelerde verilen Kovid-19 sertifikaları, Birliğin Dijital Kovid Sertifikası ile aynı koşullar altında kabul edilecek. AB'den bu ülkelere seyahatlerde de AB'nin sertifikası geçerli olacak. Birlik içinde hazirandan bu yana 420 milyon şahsa sertifika verildi.

AB Komitesinin verdiği bilgiye göre, son ilave etmelerden sonra 27 abone ülke ile aralarında Türkiye'nin de bulunduğu AB azası olmayan 16 ülke arasında Kovid sertifikaları karşılıklı olarak tanınıyor. Türkiye ile AB, Kovid sertifikalarını karşılıklı olarak tanıma kararı almış, karar 20 Ağustos'ta yürürlüğe girmişti.

: İlginize Sürükleyebilir Millî Eğitim Bakanlığından yeni PCR testi kararı! Kapsamı genişletildiKendini öldürmek için kiralık katil yakaladı, nedenini dinleyenler inanamadı!Taliban resmen duyurdu! Flaş ordu açıklaması...

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın