ABD'nin devinden satın alma hamlesi! Japon merkezli şirket için 2.7 milyar dolar ödeyecek

ABD'nin devinden satın alma hamlesi! Japon merkezli şirket için 2.7 milyar dolar ödeyecek

Amerika Birleşik Devletlerili PayPal yeni satın almaya gözünü dikti. PayPal tarafından paylaşılan bilgilere göre işletme, Paidy'i satın almak için 2,7 milyar dolar ödeyecek.

Japonya merkezli finansal teknoloji teşebbüsü olan Paidy, Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan PayPal tarafından satın alınacak. PayPal tarafından paylaşılan bilgiye göre satın alma operasyonu için 2,7 milyar dolar ödenecek.

: İlginize Sürükleyebilir Takdir kazanmasının tek yolu para mara düşünmeden istifayı basmasıdırKripto haciz! Hesabındaki 240 bin doları buharlaşmıştı...Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren PCR testi sualleri cevap buldu

Satın alma uyuşmasının 2021'in dördüncü çeyreğinde bitirilmesi tasarlanıyor. PayPal satın alacağı 143 milyon dolar yatırım alan Paidy'nin daha önceki yatırımcılarından biri.

ABDnin devinden satın alma hamlesi Japon merkezli şirket için 2.7 milyar dolar ödeyecek

BUGÜNE KADAR 400 MİLYON DOLAR YATIRIM ALDI

Bedellemesi 1,2 milyar dolar olarak açıklanan Paidy geçtiğimiz martta 120 milyon dolar yatırım almış ve bugüne kadar yatırımları toplam 400 milyon doları bulmuştu.

Japonya'nın unicornlarından olan Paidy, 2018 senesinde Lee Smith ve Russell Cummer tarafından heyetti. Devralmanın ardından, Japonya merkezli işletme, Paidy'nin başkanı ve CEO'su Riku Sugie ve kurucu ve idare heyeti başkanı Russell Cummer, pozisyonlarına gözetirken, mevcut işini yürütmeye ve markayı sürdürmeye devam edecek. Uygulamanın şu anda 6 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.

Borsada kolay operasyon ve düşük komite için tıklayın