ABD'yi sarsan cinayet... Önce parasını çaldı sonra göz damlasıyla zehirledi!

ABD'yi sarsan cinayet... Önce parasını çaldı sonra göz damlasıyla zehirledi!

Amerika Birleşik Devletlerinde ortaya çıkarılan vahim cinayetin ayrıntıları sanki kan donduracak türden. Yakın dostunu öldürüp, cinayete intihar ziyneti vermek isteyen kadın yakayı ele verdi.…

Amerika Birleşik Devletlerinin Wisconsin eyaletinde Jessy Kurczewski isimli kadının işlediği cinayet tabir yerindeyse iblise ayakkabısını ters giydirecek türden. 37 yaşındaki Jessy Kurczewski, ismi açıklanmayan çok yakın bir dostundan yalnızca 300 bin dolar çalmakla kalmadı bir de kadını katledip cinayete intihar ziyneti vermeye çalıştı. 

Ancak şeytanca tasarıyı ortaya çıkan Jessy Kurczewski, hapsedilerek mapusa gönderildi.

Geçen seneki vefatı kuşkulu bulunan bir kadının katili, hadise intihar olarak kayıtlara geçmiş olsa da dedektiflerin vaziyeti araştırmaya karar vermesi üzerine 3 sene sonra ortaya çıkarıldı. Katil ise ne yazık ki kadının çok yakın bir dostu çıktı.

Kurczewski, geçtiğimiz sene polisi arayarak dostunu evinde ölü bulduğunu söylemiş, kadının üzerinde bulunan çok rakamdaki ağrı kesici hapı gören polis katilin 'intihara meyilliydi' ifadesini de dikkate alan polis dosyayı kapatmıştı. Ancak gidişattan şüphelenen dedektifler araştırmalarını derinleştirdiklerinde Jessy Kurczewski'nin can veren dostundan 2018 senesinde 300 bin dolara yakın para çaldığını ortaya çıkardılar.

ABDyi sarsan cinayet... Önce parasını çaldı sonra göz damlasıyla zehirledi

Üstelik maktule yapılan otopside çok yüksek ölçüde tetrahydrozoline zamiri zehirli madde bulundu. Bu madde göz damlalarında bulunan bir akışkan. Kurczewski, dostunun başına bunun göz damlalarını içtiği için geldiğini söylese ve polisi ikna etmeye çalışsa da galibiyetli olamadı. Kurczewski polise verdiği ifadede kadına 6 şişe göz damlası aldığını ve onun da bunların hepsini içtiğini zira kendini öldürmek istediğini söyledi.

Polisin ısrarla devam ettirdiği araştırmalar neticesinde Kurczewski'nin banka hesabında can veren dostundan 'çaldığı' 290 bin dolar bulundu. Bunun üzerine Kurczewski hem cinayet hem de hırsızlık yargılamasıyla mapusa atıldı.

Kurczewski, henüz kabahatini üstlenmezken duruşma tarafından verilecek ceza merakla bekleniyor.