Acı haber! Biri doğum öncesi, diğeri sonrası koronavirüse yakalanan iki anne hayatını kaybetti

Acı haber! Biri doğum öncesi, diğeri sonrası koronavirüse yakalanan iki anne hayatını kaybetti

Antalya'nın Kumluca ilçesinde doğum yaptıktan sonra koronavirüse tutulan Ceylin Göktaş 28 ile doğuma 1 ay kala yeniden virüs sebebiyle sağlık kurumunda rehabilitasyona alınan Nursel Aksoy 37 hayatını

Gaziantep'te oturan Ceylin Göktaş, bir vakit evvel sağlık kurumunda yaptığı doğumla erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumundan bir gün sonra koronavirüs bulguları gösteren Ceylin Göktaş, hemen rehabilitasyona alındı. Ceylin Göktaş, rehabilitasyonunun 10’namcı gününde, pazartesi hayatını yitirdi.

Aşı yaptırmadığı belirtilen Ceylin Göktaş'ın cenazesi, yakınları tarafından memleketi Antalya’nın Kumluca ilçesine getirildi. Ceylin Göktaş, bu sabah Hacıveliler Zeytinlik Kabirliği’nda Covid-19 ihtiyatlarıyla toprağa verildi.

İKİZLERE HAMİLEYDİ

Finike ilçesinde ikizlere hamile olan Nursel Aksoy da doğuma 1 ay kala koronavirüse tutuldu. 18 Ağustos'ta koronavirüs bulgusu gösteren Aksoy, 20 Ağustos'ta fenalaşınca ailesi tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Acı haber Biri doğum öncesi, diğeri sonrası koronavirüse yakalanan iki anne hayatını kaybetti

Burada rehabilitasyona alınan Nursel Aksoy'un vaziyeti ağırlaşınca bebeklerinin alınması kararlaştırıldı. Hekimler 23 Ağustos'ta sezaryenle Nursel Aksoy'un ikiz bebeklerini aldı. 27 Ağustos'ta yoğun bakıma alınan Nursel Aksoy, 6 Eylül’de hayatını yitirdi. Koronavirüslü olarak dünyaya gelen ikizlerden biri de sağlık kurumunda rehabilitasyona alındı.

Nursel Aksoy'un cenazesi dün koronavirüs ihtiyatlarıyla Finike Şehir Kabirliği'nda toprağa verildi. Aşı yaptırmadığı ifade edilen Nursel Aksoy'dan geriye biri erkek, ikiz bebekleri kaldı. Her iki annenin de ilk çocukları olduğu bildirildi.

: İlginize Sürükleyebilir Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı... Güçlü olacak1980'lere mi dönüyoruz? O günün şahitlerine sorduk...Türkiye'den skandala sert tepki!