Acı haber... Milli takım seçmeleri öncesi raya düştü: Sağ ayağını kaybetti

Acı haber... Milli takım seçmeleri öncesi raya düştü: Sağ ayağını kaybetti

Amasya'da antrenmana giderken dengesini kaybedip, demir yoluna düşen futbolcu Eren Bulut'un 15, tren ile ray arasında sıkışan sağ ayağı kurtarılamayarak kesildi. Ekibinın yetenekli futbolcusu Bulut'un,

Vaka, dün akşam saatlerinde, Amasya Tren Garı yakınlarında meydana geldi. Amasya Şehir Özel İdarespor Kulübü'nde stoper olarak oynayan Eren Bulut, demir yolu üzerinden yolun karşısına geçmek isterken, dengesini kaybederek düştü. Bu sırada Bulut'un sağ ayağı, ray ile tren arasında sıkıştı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı genç futbolcu, sağlık takımlarınin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bulut, buradaki tedavisinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Makinist Muammer N. de ifadesi alınmak üzerine polis merkezine götürülürken, soruşturma başlatıldı. 

AYAĞI KURTARILAMADI

Ameliyata alınan Eren Bulut'un sağ ayağı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak kesildi. Hastanede rehabilitasyon altında tutulan oyuncunun ailesi, yakınları ve sporcu dostları da büyük üzüntü yaşadı. Amasya Şehir Özel İdarespor Kulübü'nün yetenekli futbolcusu Eren Bulut'un, kaza olmasa U-15 Futbol Ulusal Ekibi seçmelerine gideceği öğrenildi.  

Acı haber... Milli takım seçmeleri öncesi raya düştü: Sağ ayağını kaybetti


'KENDİ YAŞ GRUBUNDA ULUSAL EKİBE GÖNDERECEKTİK'

Amasya Şehir Özel İdarespor Kulübü antrenörü Levent Hırçın, "Allah'ım Eren'i bize affetti. Çok üzücü bir vaka yaşadık. Kulüp olarak da yas içindeyiz. Akşam üzeri saat 17.00'de antrenmanımız vardı. Amasya'da başka bir spor kulübüyle hazırlık maçımız vardı. Çocuklarımız da tek tek geliyorlardı. Bir ara çocuklardan birisi görmüş, 'Birine tren çarptı' diyerek yanımıza geldi. Ben de vaka yerine hemen koşarak geçtim. Önce yaşlı birisi olduğunu sandım. Yanaştıkça Eren olduğunu anladım. Bilincini sarih yakalamak için onunla kesintisiz konuştum. O sırada yerde yatarken dahi 'Öğretmenim maçımızı yapacak mıyız?' gibi sualler soruyordu. Futbola aşık bir çocuktu. Bilirsiniz stoper futbolda en tehlikeli mevkilerden biridir. Ben onu orada oynatıyordum. Her şeyi iyi gören bir çocuktu, zekiydi. Keşke futbola devam edebilseydi. Kendi yaş grubunda ulusal ekibe gönderecektik onu. Bizler mukadderata inanan insanlarız. Mukadderatı böyleymiş. Allah onun canınızı bize affetti. Hepimize geçmiş olsun" dedi.

'İLGİSİZLİK VAR, KONTROL MEMURUNUN OLMASI GEREKİRDİ'

Eren Bulut'un akrabası Kubilay Tufanoğlu da "Bunun bir ilgisizlik sonucu olduğunu söyleyebiliriz. Vaka anında lokomotif buraya geri geri geliyor. Geri geri geldiği için arkasında kontrol memurunun olması gerekiyordu. Bir düdük, bir ses olması gerekiyor. Bu önemsememeden dolayı bu vaka reelleşiyor. Bu önlemin alınması gerekli. Devlet büyüklerimizden takviye istiyorum, bu konunun takipçisi olacağız" diye konuştu. 

Acılı baba Mustafa Bulut ise "Bizim canımız yandı, başkalarınınki yanmasın. Ben konuşamıyorum, konuşacak hiçbir şeyim yok" dedi. 

Anne Arife Bulut'un ise ayakta durmakta eforluk sürüklediği görüldü. 

Acı haber... Milli takım seçmeleri öncesi raya düştü: Sağ ayağını kaybetti


ANNESİNE 'GİDECEĞİZ, YENECEĞİZ' DEMİŞ 

Eren Bulut'un ekibe seçmelerle alındığını belirten teknik direktör Rasim Tufanoğlu ise "Eren antrenmana gelmek için konutta bir telaş ve heyecanla abdest alıyor, annesine 'Gideceğiz, yeneceğiz' diyor. İnanılmaz beyefendi ve dostlarıyla geçimli, müthiş bir çocuk; anlatılacak gibi değil. Eren bize denemeyle geldi, saha içinde müthiş bir futbolcu. Eren'i ben ulusal ekip seçmelerine gönderecektim, yetenekli bir çocuktu. Biz ona takviyeci oluruz ama Allah her şeyden önce Eren’in canını bize ve sevenlerine bağışladı. Bizim başımıza geldi, değişik antrenörlerin ve anne- babaların başına gelmesin" diye konuştu.