Acı haber: Tuzla'da genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Acı haber: Tuzla'da genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Tuzla'da dün gece saatlerinde iddiaya göre bir lokantada yemek yiyen avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı tarafından silahla vurularak öldürüldü. Katil Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal

Vaka, saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi’nde bulunan bir lokantada gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Dilara Yıldız 29 eski nişanlısı Oktay Dönmez 29 tarafından yemek yedikleri lokantada silah ile ateş açılarak öldürüldü. Birkaç gündür iş nedeniyle şehir dışında olan Avukat Dilara Yıldız evine geldiği sırada eski nişanlısının konutta olduğunu fark etti. Eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından kendi evinde darp edildikten sonra silah güçüyle Tuzla’da bulunan lokantaya getirildi. İkili burada bir vakit konuştuktan sonra Dilara Yıldız lokantada bulunan yurttaşlardan destek istedi. Yurttaşların hadiseyi polis ekiplerine bildirmesi üzerine vaka yerine gelen polis ekiplerini gören katil Oktay Dönmez belinde bulunan silahı çıkararak Avukat Dilara Yıldız’a 5 el ateş etti. Avukat Dilara Yıldız başına, boynuna ve göğsüne isabet eden mermiler ile vaka yerinde yaşamını kaybetti. Katil Oktay Dönmez vaka yerinde polis ekipleri tarafından nezaretine alındı. Vaka yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarından sonra Yıldız’ın cenazesi Adli Tıp Müessesesine sevk edildi. Savcılık hadiseyle ilgili soruşturma başlattı.

10 GÜN SÜRESİNCE KONUTTA DİLARA YILDIZ’I BEKLEDİ

Katil Oktay Dönmez, mahkemeleri nedeniyle bir süredir şehir dışında olan Avukat Dilara Yıldız’ın Tuzla’da bulunan evinde 10 gün süresince gelmesini bekledi. İddiaya göre, katil Oktay Dönmez, Avukat Dilara Yıldız konuta geldiğinde silah güçüyle Yıldız’ı alıkoyarak darp etti. Dönmez, daha evvelden hazırladığı bonolari Yıldız’ın imzalamasını ve Yıldız’a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

Gözden Kaçmasınİstanbula kar yağışı uyarısı Meteorolojiden yeni hava durumu raporu...İstanbul'a kar yağışı ihtarı! Meteoroloji'den yeni hava gidişatı raporu...Haberi Görüntüle

CİNAYET POLİS MERKEZİNİN YANINDA BULUNAN LOKANTADA İŞLENDİ

Katil Dönmez tarafından güçle alıkonularak polis merkezinin yanında bulunan lokantaya getirilen Avukat Dilara Yıldız burada bir vakit katil Dönmez ile oturdu. Çevredekilerin iddiasına göre, Yıldız lavoboya giderken dahi katil Oktay Dönmez, Yıldız’ın yanından bölmedi. İkili lokantada bir vakit konuştuktan sonra, vaka yerine gelen polis ekiplerini gören Dönmez panik yaparak ayağa kalktı. Dilara Yıldız’a 5 el ateş eden Dönmez vaka yerinde polis ekipleri tarafını tutuldu. Yıldız vaka yerinde bedenine aldığı mermiler ile yaşamını kaybetti.

Acı haber: Tuzlada genç avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürüldü

 

KATİLİN YOLLADIĞI İLETİLER KAN DONDURDU

Katil Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden attığı iletiler kan dondurdu. Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı iletilerde Yıldız’ı öldüreceğini tasarladığını ve kendisine “çok zamanın yok bu yaşamda” diyerek tehdit ettiği görüldü. İletileri sosyal medya hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan yanıt vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim.” dediği görüldü.

Acı haber: Tuzlada genç avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürüldü

 

KADINA ŞİDDETE KARŞI SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Avukat Dilara Yıldız’ın kadına şiddete karşı sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Yıldız, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Beynelmilel Çaba Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, lafsal ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık kabahatidir. Bu çirkin kabahat; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez” şeklinde tepki gösterdiği görüldü.

Acı haber: Tuzlada genç avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürüldü

DOSTLARI VAKA YERİNDE ASAP KRİZİ GEÇİRDİ

Avukat Dilara Yıldız’ın yakınları ve dostları acı hadiseyi haber alır almaz vaka yerine koştu. Cinayetin işlendiği lokanta önünde bir araya gelen Yıldız’ın acılı yakınları vaka yerinde sinir krizi geçirdi.

"KENDİSİ YOKKEN EVİNDE KALMIŞ"

Dilara Yıldız’ın yakın dostu, “Banal bir zamandır tehdit alıyordu. Hatta biz uyardık, tek kalma, tek gelme. Evinde kalmış, kendisi yokken. Bugün nasıl tuttu onu bütün bilmiyorum, yalnızca benden destek istedi. İlk beni aradı, benim haberim yoktu İstanbul'a geldiğinden. ‘Bana gelecektin Meniş, sakın gelme’ dedi. Ben bir an kala kaldım, nasıl? dedim. Dedi gelme, ben misafir ağırlıyorum şu anda dedi. Sesi çok tedirgin ve keskindi. Tamam mı dedi ardından kapattı. Ben eşime dedim eyvah bu dedim, sapık bunu tuttu. Ondan sonra ailesine eriştim.” dedi

"İMANA GELSİN BOL BOL KURAN OKUSUN"

Katilin kendisine de ileti attığını belirten Yıldız’ın dostu, “Evet eski nişanlısıydı. Çocuk dengesiz bir çocuktu zati. Nişanlandığında fark etti, yüzüğü attı. Attıktan sonra takıntı yapmaya başladı. Çocuk benim numaramı arıyordu, birkaç kere aradı. İş yerime sosyal medyadan erişti. Kendisi de kazara benim iş yerimdeydi. Sonra benim numaramı bulmuş. Dün akşam bana yazdı bir şeyler. Kimsin dedim, numara kayıtlı olmadığı için ben Oktay dedi. Dilara'yla ilgili saçma subuk şeyler dedin, bak sen tehdit ediyorsun dedim.. Bu insanlığa yakışmaz. Ben şu an Gürcistan'dayım, tehdit de etmiyorum, ispatlayın dedi. Yalnızca şunu yazmış, ‘ianlam gelsin, bol bol Kur'an okusun.’ Telefonumda duruyor bunlar, polise vereceğim. Daha sonra zati bu haberi aldık.” Dedi.

"CAN VERDİĞİNİ HALA KABUL EDEMİYORUM"

Öldürülen Avukat Dilara Yıldız’ın dostu Ayşe Aydın, “Şu anda gerçekten hepimizin canı acıyor. Gerçekten, içeride uyuyan hiç hak etmediği bu tavrı yaşayan hanımefendi, avukatımız, aynı zamanda dostumuz. İstanbul Güzellik Uzmanları Odası'nın avukatıydı, resmi avukatıydı. Yalnızca İstanbul değil, Türkiye’deki tüm güzellik uzmanlarının hakkını gözetmek için davalar açan surat bine yakın kadın esnafın avukatıydı. Ve bu kadın cinayetlerinin artık bitmesini istiyorum, kadına şiddeti istemiyoruz. Daha evvel Dilara bana, Dilara diyorum can verdiğini hala kabul edemiyorum, ihanete uğradığı için ufaladığını söylemişti. Kurtulamadığını, kasvet yaşadığını, zati herkesin elinde iletileri var.” dedi.