Acun Ilıcalı'dan Hull City efsanesine yeni görev! Resmi açıklama geldi...

Acun Ilıcalı'dan Hull City efsanesine yeni görev! Resmi açıklama geldi...

İngiltere Championship takımlarından Hull City, kulüp efsanesi Dawson'ı Shota Arveladze'nin takımına dahil etti.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiltere Championship takımlarından Hull City, kulübün efsane adına teknik takımda vazife verdi.

Teknik direktörlüğe Shota Arveladze'yi getirdikten sonra düşme hattından kurtulmayı başaran Hull City, gelecek sezonun tasarılamasına başlarken, teknik ekibe de yeni ekleme yaptı. Bu güzergahta U23 Takımı'nı çalıştıran Andy Dawson, Arveladze'nin takımına dahil edildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, alıştırmanlığa Scunthorpe United'da başlayan ve Eylül 2019'dan beri Hull City'de vazife yapan Dawson, Shota Arveladze'nin misyona başladığı ilk maç olan Swansea City maçında Gürcü teknik adamın takımında yer almıştı. Dawson ayrıca, futbolculuğunda da 10 sene Hull City formasını giydi ve kulübün efsane adlarından biri haline geldi.

Görevlendirmenin ardından açıklamalarda bulunan Dawson, "Netlikle çok mutluyum. Bu benim için hakikat bir onur. 2.5 sene evvel geri dönüp U23 Takımı'nda alıştırmanlık yapmak benim için bir onurdu. Harika bir zaman geçirdim ve harika fırsatlara sahip oldum. Umarım genç oyuncuların A ekipteki gelişimlerine dayanakçı olabilirim. Bu kulübe destek etmek ve gelecek seneki maksatlara erişmede hisse sahibi olmak benim için büyük bir fırsat." diye konuştu.