Adalar eziyeti

Adalar eziyeti

Vücutsal manili menajer Serkan Yakın’ın İsmeler seyahati, manili tuvaleti bulamadığı için işkenceye döndü. Burgazada’da itfaiye erlerinin desteğiyle banal bir tuvaleti kullanmak zorunda kalan…

Sırça kemik hastası Serkan Yakın, manilere ve gelişim bozukluğuna karşın 4 yaşında okuma yazma bildi. Yaşama sıkı sıkıya sarılan Yakın, genç yaşta iş yaşamına atıldı. Bir Hayli dizide rol aldı, radyo yayıncılığı ve menajerlik yaptı, oyunculuk ajansı kurdu. Fenerbahçe Spor Kulübü Kurultay Azası oldu.

Serkan Yakın, cuma günü dostlarıyla beraber Burgazada’ya gitti ancak hoş başlayan seyahat, manili tuvaleti bulamadığı için işkenceye döndü. Adayı karış karış gezen, dükkân sahipleriyle tek tek konuşan Serkan Yakın hiçbir mekânda manili tuvaleti bulamadı. Serkan Yakın bunun üzerine Burgazada İtfaiyesi’ne giderek tuvalet için dayanak istedi. Personelin desteğiyle itfaiye binasının içerisinde lüzumunu gideren Serkan Yakın yaşadığı hadiseleri sosyal medyada paylaştığı videoda dile getirdi.

MANİLİ TUVALETİ ÇOK MU GÜÇ

Serkan Yakın, Hürriyet’e şunları söyledi: “Bostancı ve Kadıköy’de manililer için parklarda ve sahillerde tuvaletler var. Adalara bir manili tuvaleti yapmak ne kadar güç olabilir. Her adaya manililer için tuvalet koyulabilir. Neticede adalara manili insanlar da geliyor. Bu rezalete artık bir son verin, çok ayıp. Burası turistik bir yer. Bu ayıbı sonlandırın. Bu yaşamda biz yok muyuz?”

AÇIKLAMA YAPILMADI

İsmeler Belediyesi yetkilileri Serkan Yakın’ın yaşadıklarıyla alakalı suallerimize “Daha sonra açıklama yapacağız” diyerek cevap verdi.