Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: Özgürlük lutuf değil haktır

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: Özgürlük lutuf değil haktır

Bu sene “Adalet ve Acımayla” temasının işlendiği 18. İmam Hatipler Kongreyi, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katılımıyla

İmam Hatipliler Derneği ÖNDER tarafından organize edilen kongrede konuşan Bakan Gül, “Vesayetçilerin elinden kurtarılan haklar, bir politik parti verdiği için değil, bir lütuf değil, doğuştan gelen bir haktır. Devlete düşen inancı, görüşü, politik fikri, mezhebi, yaşam stili ne olursa olsun, bu hürlükleri güvence altına almaktır. Önümüze düşen bir vazife de tüm bu hak ve hürlükleri, bir yeni Tüzük ile taçlandırma gerekliliğidir” dedi.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: Özgürlük lutuf değil haktır
AFGANİSTAN’DA YAŞANANLAR

Numan Kurtulmuş ise konuşmasında Afganistan’da yaşananlara dikkat toplayıp özetle şunları söyledi: “Herkes ‘Amerika Birleşik Devletleri çekiliyor’ diye güya bayram ediyor. Ama kimse şu suali sormuyor: 20 yıldır Afganistan’da ne halt ediyordun? 2. Dünya Savaşı’nın galipleri dünyada istediğini yapıyor, istediği biçimde kurguluyor. Bu beyler istemedikten sonra, dünyada adaletsizliğin durması muhtemel değildir. BM kararlarına karşın dünyada, beylerin istemediği hiçbir şey olmaz.”