Adana'da 70 yaşındaki kadına şiddet! Saldırganın ifadesi 'pes' dedirtti

Adana'da 70 yaşındaki kadına şiddet! Saldırganın ifadesi 'pes' dedirtti

Adana’nın Kozan ilçesinde 70 yaşındaki Elif Comert'in, evinin önünden geçen sürüye karışan kuzusunu almak isterken çıkan münazarada gördüğü şiddet ile suratı tanınmaz hale geldi. Kendisine şiddet uyguladığı

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Gökgöz Semti, Yayla mevkisinde yaşayan 3 çocuk annesi Elif Comert, aynı semtte akrabası olan E.C.'nin 50 sürüsüne karışan kuzusunu almak isterken gördüğü şiddet ile suratı tanınmaz hale geldi. Kozan Devlet Sağlık Kurumunda rehabilitasyonu süren yaşlı kadının gördüğü şiddet sonrası bir gözünde görme, kulağında duyma kaybı oluştu.

'EŞEKTEN DÜŞTÜ' DEDİ

Yaşlı bayanı darp ettiği ileri sürülen E.C.’nin savcılıkta “Ben bir şey yapmadım. Bana tükürürken eşekten düştü” diye ifade vermesi yaşlı kadının tepkisine neden oldu.

"BENİ YERE ÇARPTI BOĞAZIMA AYAĞIYLA BASTI"

4 sene evvel aralarında E.C.’nin köpeğinin kuzusunu dağılması ve bunu ödettiği için aralarında bir husumet olduğunu kaydolan Elif Comert, “Bir kuzumu köpeği ufalamıştı. Bana evvel az bi para öneri etmişti kabul etmemiştim sonra bir kuzu getirdi onu da koyuna alıştıramam diye kabul etmemiştim 800 TL kuzumun parasını vermişti. Bir ihtilaf olmuştu o yarıyıl. O günden bugüne beş yıldan beri o kuzumun parasını aldım gergindik. O gün koyunumun üzerine koyunu geldi. Benim kuzum sürüsüne karışıp almak isteyince bir anda su vanasını gerekçe etti. Benim kuzum olduğuna muhakkağım sürüsünde meliyor annesini arıyordu. O arada sürüsü geri dönünce koyunum niçin geri döndü diye ayağı ile bir hareket yaptı. O arada kendi hemen suyu söyledi. “Benim vana niye kapalı” dedi. Ben vanayla işim yok. Bu sene ben suyu açıp kapatmıyorum. Ben geçen yıldan suyla işim yok dedim. “Benim vanamı bir daha kapatırsan öğrenmem senin, dinine imanına ne yaparım” dedi tekerrür bir daha dedi. İlkinde hiç seslenmedim. Allah belanı versin dedim. İkinci bir seferde sövünce gene dinime anama kitabıma sövünce sen kafirsin dedim ve anama avradıma sövünce suratına tükürdüm. Tükürdüğüm anda başımı saçımla, yazmamla birlikte aldı ve beni yere çarptı boğazıma ayağıyla bastı. Ondan sonrası da 'böyle seni öldürürsem ne var?' diye diye dakikalarca vurdu” diye konuştu. 

"BEŞ GÜNDÜR AKIŞKANLA BESLENİYORUM"

Vakadan sonra koyunlarının kaybolduğunu jandarmadan destek alarak koyunlarına eriştiğini aktaran Elif Comert, “İki gün boynunca koyunlarım oğlaklarım dağda kaldı. Jandarmadan dayanak aldık. Kızım ambulansı aradı. Her yerim kan içinde kalmış ben yalnızca ellerimi gördüm. İfadesinde bana eşeğin üstündeydi. Bana tükürürken balansını kaybetti. Düştü diyormuş. Ben bu ifadeyi netlikle kabullenmiyorum. İnsan ise doğrusunu söylesin. Müslüman ise iki sefer hacca gitti geldi. Beni bu hale getiren o. Ben eşekten düşüp bu hale gelebiliyorsam kendi de bir eşekten alttan düşsün bu hale gelecek miymiş? Adalet palavra ifadeyi ayırt etsin. Attan eşekten düşmeyle bu hale gelinir mi? Benim saçımın içleri dahi mor. Beş gündür akışkanla besleniyorum. Daha katlı bir ekmek bile yiyemedim. Ben meyve suyuyla, sütle öylesi şeylerle yaşıyorum. Allah layığını versin. Başka bir şey desem ne diyeyim? Tanık isterlerse de şunu diyorum evladım. Benim tanığım de Allah sahibim de Allah. Benim tanığım yoksa kendi bulsun. Müslümansa doğruyu söylesin. Adalet bekliyorum. Günlük süt sağıyordum günlerdir bunların hiçbirini yapamıyorum” dedi.