Adana'da avukata silahlı dehşet

Adana'da avukata silahlı dehşet

ADANA’da Kaan K. 28, tartıştığı Avukat Levent Karakaya’yı 38 ofisinin önünde silahla vurarak yaraladı. Pozantı ilçesindeki yayla evine kaçarken tutulan Kaan K. ifadesinde, dava dosyasına bakması…

Hadise, 27 Nisan günü saat 16.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Kurtuluş Semti’nde alana geldi. Avukatlık ofisine gelen birey ile Avukat Levent Karakaya arasında kavga çıktı. Dışarıya taşan kavga, kısa zamanda münakaşaya dönüştü. Kavga sırasında bu birey, yanında getirdiği silahla Karakaya’ya 4 el ateş etti. Silahtan çıkan bir kurşunla bacağından yaralanan Karakaya yere yığılırken, kuşkulu ise kaçtı.

SALDIRGANI TANIMADIĞINI SÖYLEDİ

İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Gelen sıhhat takımının ilk müdahalesini yaptığı Avukat Karakaya, özel bir sağlık kurumuna kaldırılarak rehabilitasyona alındı. Karakaya’nın ilk ifadesinde, saldırganı tanımadığını söylediği belirtildi.

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği takımları, kuşkulunun tutulması için çalışma başlattı.Adanada avukata silahlı dehşet
KIYAFETLERİNİ DEĞİŞTİRİP, YAYLA EVİNE KAÇTI

Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini araştıran polis, kuşkulunun hadisenin ardından otobüsle Yeşilyurt Semti’ne gittiğini tanımladı. Burada yapılan araştırmada, kuşkulunun Kaan K. olduğu tespit edildi. Kaan K.’nin elbiselerini değiştirdiği, çıkardığı giysileri poşetleyip, bir dükkanının arda attığını, daha sonra da Mehmet İ. 30 ve Turgay B. 26 ile arabaya binerek Pozantı ilçesinde yayla evine gitmek için yola çıktığına tespit etti.

OTOBANDA YAKALANDI

İlçenin girişinde temkin alan polis, Kaan K.’nin içinde bulunduğu arabayı otoban çıkışında durdurdu. Polis ekipleri, Kaan K. ile yanındaki Mehmet İ. ve Turgay B.’yi nezaretine aldı. Hadisede kullanılan silah ise takımlarca yol kenarında bulundu.

Emniyete götürülen kuşkululardan Kaan K., “Uyuşturucu ticaretinden netleşmiş 12 senelik bir dosyam var. Ben de bir hayli avukatla görüştükten sonra Karakaya’nın yanına gittim. Bu dosya için 10 bin TL karşılığında anlaştık ve ben de parayı verdim. Sonra bir daha kendisinden haber alamadım. Bu sebeple atağı hakikatleştirdim” dediği belirtildi.

Emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Kaan K., çıkarıldığı duruşmaca hapsedilirken, Mehmet İ. ile Turgay B. ise adli hakimiyet koşuluyla hür vazgeçildi.

BARO KINADI

Adana Barosu da atağı ayıpladı. Barodan yapılan açıklamada, “Yaşanılan bu çağ dışı ve kaba vakayı ayıplıyoruz. Saldırganın hukuk çerçevesinde en ağır cezayı almasının takipçisi olacağımızın öğrenilmesini istiyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.