Adana'da evlat vahşetinde yeni detaylar! İlk vukuatı değilmiş

Adana'da evlat vahşetinde yeni detaylar! İlk vukuatı değilmiş

Adana 22 Nisan'da uyuşturucuyu vazgeçmesini isteyen babası Halil Keser 75 ile abiyi Ufuk Keser'i 46 çıkan münazarada bıçaklayarak öldüren Ferhat Keser’in 39, 2016'da 10 ay mapus cezasıyla aranırken,…

Hadise, 21 Nisan'da saat 21.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Kazımkarabekir Semti 4199 Sokak'ta alana geldi. Bir vakit evvel cezaevinden çıkan Ferhat Keser ile babası Halil Keser ve annesi arasında kavga çıktı. Bu sırada konuta felen Ufuk Keser de münazaraya dahil oldu. Münazaranın gelişerek münakaşaya dönüşmesi üzerine Ferhat Keser, mutfaktan aldığı bıçakla babası ve abisini bıçakladı. Keser, elinde bıçak konuttan çıkıp, kaçmaya çalışırken devriye dolaşan polis ekipleri tarafından tutulup, nezaretine alındı.

BABA VE OĞLU KURTARILAMADI

İhbar üzerine adrese sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Sıhhat vazifelilerince yapılan hakimiyette Halil Keser'in hayatını yitirdiği tanımlandı. Fazla kan kaybeden Ufuk Keser de kaldırıldığı Yüreğir Devlet Hastanesi'nde hekimlerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Cenazeler, otopsinin ardından toprağa verildi.

Ferhat Keser, emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.Adanada evlat vahşetinde yeni detaylar İlk vukuatı değilmiş'UYUŞTURUCUYU VAZGEÇ, BİZİ TAMAMLADIN'

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Ofis Amirliği takımlarının yaptığı çalışmayla cinayetin sebebi ortaya çıktı. Ferhat Keser’in hadise günü konuta gelip, uyuşturucu madde kullanmaya hazırlandığı, ailesinin kendisini "Uyuşturucuyu vazgeç, bizi tamamladın" demesi üzerine kavga çıktığı, Keser'in bu kavga sırasında babası ve abisini bıçaklayarak öldürdüğü tespit edildi.

DAHA EVVEL DE KENDİSİNİ KESMİŞ

Ferhat Keser'in 2016'da 'Askeri Ceza Kanunu'na muhalefet' kabahatinden 10 ay mapus cezası aldığı ve 3 'kolay yaralama' kabahatinden arandığı sırada kendisini almaya gelen Kabahat Araştırma Ofisi takımlarına saldırdığı ortaya çıktı. Kapıdaki polisleri gören Keser'in, mutfaktan aldığı bıçakla polis memuru E.G.'yi elinden yaraladığı, daha sonrasında konuta girip kapıyı kilitlediği ve elindeki bıçak ve jiletle bedenini kestiği ardından polislerin binanın arttaki sırçayı demir çubukla kırıp, içeriye girdiği ve bunun üzerine Keser'in teslim olduğu tanımlandı.