Adana'da geri dönüşüm tesisindeki yangın 12 saatte kontrol altında

Adana'da geri dönüşüm tesisindeki yangın 12 saatte kontrol altında

ADANA’nın Seyhan ilçesindeki bir plastik atık geri dönüşüm kuruluşunun ambarında dün öğleden sonra çıkan yangın sabaha karşı hakimiyet altına alındı. Takımların soğutma çalışmaları devam ediyor.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Ufak Dikili Semti’ndeki bir plastik atık geri dönüşüm kuruluşunun ambar kısmında dün saat 15.00 sıralarında henüz bilinmez bir sebeple yangın çıktı. Alevler kısa müddette tüm ambarı sardı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye takımları sevk edildi. Semanı kaplayan siyah dumanlar, kentin pek çok noktasından görüldü. Yangın, itfaiye takımlarının yoğun çalışması neticeyi sabaha karşı 03.00 sıralarında hakimiyet altına alındı. Yangınla alakalı soruşturma başlatıldı.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Adana Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Nihat Sarraf da yangın yerine gelerek tahlillerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Sarraf, "Yangın hakimiyet altına alındı. Ambarın büyük bir kısmındaki yangın söndürüldü. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Bu maddeler plastik olduğu için yandıktan sonra birbirine yapışıp uzun vakit yanıyor. 5-6 ton ortamında plastik atık yandı. 3-4 saat içerisinde tamamen söndürmüş oluruz diye hipotez ediyorum" diye konuştu.