Adana'da korkunç cinayet! 'Eski sevgilim dedikodusu' dehşetle sonuçlandı

Adana'da korkunç cinayet! 'Eski sevgilim dedikodusu' dehşetle sonuçlandı

Adana'da 'daha önceki sevgilim rivayeti' nedeniyle husumetin ardından Ali B. 24, kardeşi Y.B. 17 ve akrabalarının tertip ettiği silahlı hücumda İsmail Demir 36 hayatını kaybetti, 3 şahıs da yaralandı.

Olay, 3 Eylül gşanı saat 18.30 sıralarında, merkez Yüreğir ilçesi Yeşilbağlar Semti’nde meydana geldi. Ali B., kardeşi Y.B. ile akrabaları Ö.A. 17 ve M.Ç. 17, yanlarına aldıkları silahlarla husumetlileri Hüseyin D. 24 ile ağabeyleri İsmail Demir ve İbrahim D.’nin evini bastı. Taraflar arasında kavga çıkınca Y.B., yanında getirdiği hafif cihazlı tüfekle ağabeyi Ali B. ise tabancayla ateş açtı. İsmail Demir, Hüseyin D., İbrahim D. ile bu sırada konuk olarak konuta gelen Ayşe G. yaralandı. Yüzlerini maskelerle gizleyen kuşkulular, atağın ardından havaya ateş açarak bölgeye geldikleri motosikletlerle kaçtı. Bu anlar iş yerinin güvenlik, bir bireyin de cep telefonu kamerasına anbean yansıdı.

Çevredekilerin bildirmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık takımları sevk edildi. Yaralılar, ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan İsmail Demir, tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Öbür yaralıların ise rehabilitasyonunun sürdüğü bilindi. Olay yerine gelen Cinayet Büro Amirliği takımları, kuşkuluların yakalanması için çalışma başlattı.

Adanada korkunç cinayet Eski sevgilim dedikodusu dehşetle sonuçlandı


'DAHA ÖNCEKİ SEVGİLİM RİVAYETİ' HUSUMET BAŞLATTI

İki aile arasında yıllar evvel başlayan husumetin, hücumda yaralanan Hüseyin D.’nin, saldırganlardan Ali B. ile Y.B.’nin ağabeyi Ahmet B.’nin 26 dini nikahla birlikte yaşadığı Nazlı A. ile daha evvelden sevgili olması ve bu mevzuda söylenti yapması nedeniyle başladığı öne sürüldü. Bu sebeple Hüseyin D. ile Ahmet B.’nin kavga ettiği, aile büyüklerinin araya girmesiyle barış sağlandığı bilindi ancak Hüseyin D.’nin ağabeyi İsmail Demir'in 2 yıl evvel Ali ile ağabeyi Ahmet B.’yi tabancayla yaraladığı ve hapsedildiği bilindi. Bu sebeple iki aile arasında yeniden husumetin başladığı, Ahmet B.’nin kardeşlerinin de yakın zamanda cezaevinden çıktığını bildikleri İsmail Demir'in evine gittikleri belirtildi.

‘TEHDİT İLETİLERİ GÖNDERDİLER’ 

Adresleri belirlenen kuşkuluların yakalanması için harekete geçen polis, yapılan baskında Y.B.’yi yakaladı. Emniyete götürülen Y.B.’nin, ifadesinde, “Barış sağlanmasına karşın ağabeylerimi yaraladılar. Bunun üzerine tehdit iletileri göndermeye devam ettiler. Biz de ağabeyim Ali B. ile birlikte konutlarına gittik. Her olasılığa karşılık da yanımıza silah aldık. Hüseyin ile İsmail Demir bize ‘Ecelinize mi susadınız? Gidin buradan’ diye bağırıp, sövdü sonra İsmail Demir, elini beline götürünce silah çıkaracağını varsayıp ateş açtık” dediği bilindi.

Emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Y.B., çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Adreslerinde bulunmayan öbür kuşkuluların yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. 

: İlginizi Çekebilir Kripto haciz! Hesabındaki 240 bin doları buharlaşmıştı...Nihat Özdemir dayanamadı: 'Dostlar vallahi bıktım!' İşte otelde yaşananlar...Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren PCR testi sualleri yabide buldu