Adana'da kuvvetli sağanak: Minibüs su dolu çukura düştü

Adana'da kuvvetli sağanak: Minibüs su dolu çukura düştü

Adana'da iki gündür tesirli olan sağanak yağış sebebiyle bazı cadde ve konutlarda su baskınları yaşandı. İçme suyu borusunun patlaması neticeyi yolda oluşan ve içi yağmur suyu ile dolan çukura düşen

Kent genelin iki gündür devam eden sağanak yağış, yaşamı negatif etkiledi. Bazı caddelerdeki rögarların tıkanması sebebiyle su baskınları yaşandı. Caddelerde ve konutlarda alana gelen su baskınlarına Adana Megakent Belediyesi ASKİ ve itfaiye takımları müdahale etti. ASKİ takımları, tıkanan rögarları açarken, itfaiye takımları ise dalgıç motorlarıyla su tahliyesinde bulundu. Sağanak yağış sebebiyle teyakkuzda bulunan polis ekipleri de konutları su basan yurttaşların takviyesine koştu.

Adanada kuvvetli sağanak: Minibüs su dolu çukura düştü

SU BORUSU PATLADI, MİNİBÜS ÇUKURA DÜŞTÜ

Merkez Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Bulvarı hemzemin geçit yakınında ASKİ'ye ait içme suyu borusu patladı. Borunun patlaması sonrası oluşan çukur ise sağanak yağış ve borudan tazyikle gelen su ile doldu. Bu sırada bulvarda seyir halinde bulunan sürücünün adı açıklanmayan 01 UY 923 plakalı minibüsün sol kısmı, içi su dolu çukura düştü. Vasıtadan inmeyen sürücünün telefon ile dayanak istemesi üzerine bölgeye polis ekibi sevk edildi. Çukurova düşen minibüs, çekici takviyesiyle çıkarıldı. 

Sağanak yağış tesirini eksiltmesine karşın çarşamba gününe kadar devam edeceği duyuruldu.

Adanada kuvvetli sağanak: Minibüs su dolu çukura düştü