Adana'da özel hastanesinde doğum skandalı! Azra bebek, ölüm kalım savaşı veriyor

Adana'da özel hastanesinde doğum skandalı! Azra bebek, ölüm kalım savaşı veriyor

Adana'da özel bir sağlık kurumunda doğum yapan Kader Şahin 24 ile eşi Yavuz Şahin 27 bebeklerinin doğum sırasında düşürüldüğünü iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı'na kabahat ilanında bulundu.…

Adana’da yaşayan Kader Şahin’in 29 Haziran günü özel bir sağlık kurumunda dünyaya getirdiği kız bebek, kundaklanıp ailesine teslim edildi. Bebeğin başında 4 santimetrelik sarih yara gören ailesi, vaziyeti hemşirelere bildirdi. Aileden alınan bebek, hemen yenidoğan yoğun bakıma alındı. Beyin kanaması teşhisi konulan bebek, rehabilitasyona alındı. Ailenin isteği üzerine bebek, başka bir özel sağlık kurumuna sevk edildi. Hayati riski bulunan bebeğin kafatasında darbeye bağlı olarak kırık olduğu ortaya çıktı. Azra ismini verdikleri bebeklerinin doğum sırasında düşürüldüğünü öne süren aile, sağlık kurumu ve alakalar hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na kabahat ilanında bulundu. 

‘ÇOCUĞUMU KUCAĞIMA ALAMADIM’

Doğumdan sonra bebeğinin kucağına verilmeden seri edilerek aile yakınlarına götürüldüğünü belirten Kader Şahin, “Bebeğim yıkanıp giydirilirken morardığını gördüm. O an bir şey olduğunu hissettim. 'Bebeğimin neden morardı?' diye sorduğumda, klasik doğumda sıradan şeyler olduğunu söylediler. Ben hala operasyondayken çocuğumu alıp aileme götürdüler. Ben çocuğumu kucağıma bile alamadım" dedi.

Adanada özel hastanede doğum skandalı Azra bebek, ölüm kalım savaşı veriyor

'ÇOCUĞUMUN DÜŞÜRÜLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUM'

Eşinin doğum sırasında şehir dışında olduğu anlatan Şahin, görümcesinin eşine anlık olarak resimler attığını belirterek, “Görümcem, resim sürüklemek için şapkasını çıkarttığında kafasında kan görerek hemşireyi çağırmış. Hemşire 'bir şey yok' diyerek bebeği alıp apar topar yenidoğan servisine çıkartmış. Çocuğumun düşürüldüğünü düşünüyorum. Ne olduysa o anda oldu. Hekimime gidişatını sorduğumda yalnızca bir çizikten ibaret olduğunu söyledi. Şu anda çocuğumun kafatasında kırık var. Beyin kanaması geçirmiş" diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Yeniden binlerce bireyi dolandırdılar! Markette reyoncuydu Ferrari aldı!Bu nasıl aile! Bir kere daha gündemdeler... Bir cinayet daha...Tüm yapıtlarıyla ses getiren Dr. Budayıcıoğlu Hürriyet'te...

'ÖDEMEYİ GERİ İADE EDİP DAVACI OLMAMIZI İSTEMEDİLER'

Baba Yavuz Şahin, bebeğinin resimlerini gördükten sonra kendisini makûs sezdiğini belirterek, "Vakanın üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Sağlık Kurumuna yaptığımız ödemeyi geri iade etmeyi öneri ettiler. Biz de kabul etmeyerek çocuğumuzu başka bir sağlık kurumuna götürdük. Davacı olmamızı istemediler. Çocuğumuzu başka sağlık kurumuna götürdüğümüzde kafatasında kırık olduğu ortaya çıktı. Çocuğumun kafasındaki yarayı hala kabul etmeyip 'klasik' olduğunu iddia ediyorlar" dedi.

'BAŞKA SAĞLIK KURUMUNDA ÖĞRENDİK'

Ailenin avukatı Tuğsan Güneş, vakanın çok üzücü olduğunu, hukuk çabasını sonuna kadar sürdüreceklerini ifade ederek, "Davacı olduk. Kanıtları karartmaya çalışıyorlar. Çocuğun kafatasında kırık olduğunu biz başka sağlık kurumunda biliyoruz. Savcılığımızın şikayetimiz istikametinde gerekeni yapacağından muhakkağım" diye konuştu.

İddialarla alakalı soruşturma başlatılırken, sağlık kurumu yönetimi ise hadiseyle alakalı açıklama yapmadı.