Adana'da scooter kazası kamerada! Hemşire Hatice Şener dehşeti yaşadı

Adana'da scooter kazası kamerada! Hemşire Hatice Şener dehşeti yaşadı

Adana'da elektrikli scooter süren 23 yaşındaki hemşire, ters istikametten süratle gelen hafif ticari taşıtın çarpması neticeyi ağır yaralandı. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan kaza sonrası

Edinilen bilgiye göre kaza, geçen 4 Temmuz'da 19.50’de merkez Seyhan ilçesine bağlı Ahmet Remzi Yüreğir Sokağı üzerinde alana geldi. İddiaya göre, özel bir sağlık kurumunda hemşirelik yapan 23 yaşındaki Hatice Şener, sokak üzerinde seyir halindeyken İbrahim E. yönetindeki 79 AAB 796 plakalı ters istikametten süratle gelen hafif ticari vasıta genç kıza çarptı.

Şener, çarpmanın tesiriyle yola savrulurken sürücü ise kaçtı. Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık takımları genç kızı Seyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada rehabilitasyon altına alınan genç hemşire daha sonra taburcu edildi. Sürücü ise Bağlar Polis Merkezi Amirliği’ne giderek teslim oldu. İbrahim E., ifadesinin ardından hür vazgeçildi.

Adanada scooter kazası kamerada Hemşire Hatice Şener dehşeti yaşadı
Öte yandan, kaza anı etraftaki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. İbrahim E.’nin kullandığı hafif ticari taşıtın süratle geldiği, sollama yaparak ters istikamete girdiği ve bu sırada Hatice Şener’e çarpıp kaçtığı görüldü.

“KIZIM YARI YATALAK HALDE”

Konutta rehabilitasyonu devam eden genç kızın bedeninde bir hayli kırık ve çatlak olduğu, sağlık gidişatının da ciddiyetini gözettiği bilindi. İhlas Haber Ajansı’na konuşan baba Mehmet Akif Şener 60, sürücünün ehliyeti olmadığını da iddia ederek, “Bu sokağın yol hakkı azami 30 km. Ancak o sürücü neredeyse 100 km süratle gelerek kızıma çarpıyor. Kızımın bedeninde bir hayli kırık var. Şu an kızım yarı yatalak halde” diye konuştu.

“KIZIM İNSANLARA KENDİNİ ADAMIŞTI”

Kızının hemşire olduğunu ve hayallerinin yarım kaldığını anlatan baba Şener, “Kızım yakın zamana kadar özel bir sağlık kurumunda kritik yoğun bakım hemşiresiydi. Her gün konuta elleri mor geliyordu. ‘Baba bugün de bir insanı hayata döndürdüm’ diyerek coşarak geliyordu. Daha sonra operasyon hemşiresi olarak başka bir sağlık kurumuna geçti. Kızım insanlara kendisini adamıştı. Biz bu vatanın sevdalısıyız. Bir oğlum özel harekat polisi, bir oğlum jandarma uzman çavuş, bir kızım da hemşire” ifadelerini kullandı.

“2 CANAVAR BİZİM CANLARIMIZI ALDI”

Aynı kazanın benzerinin İstanbul’da da olduğunu ve o kazada 23 yaşında can veren Dilara Gül’ü kızına benzettiğini söyleyen Mehmet Akif Şener, “İstanbul’daki olan kazada ciğerim bölündü. Benim kızımla yaşı, beden boyutları aynı. Ben orada kızımı gördüm. O sürücü de genç kızımızı arabanın altına almıştı. Neden bir insanın canına bu kadar öldürmek için psikopatça hareket ediliyor onu anlayamıyorum.

Adanada scooter kazası kamerada Hemşire Hatice Şener dehşeti yaşadı
Bu insanlara frene basmayı öğretmek gerekli. Bizim çiçeklerimizi kırdılar. 23 yıl dile kolay. Onlar bizim çiçeklerimiz. 2 canavar bizim canlarımızı aldılar. Bunlar teröristtir. Bunlar da trafik terörüdür. Terörün başka bir cinsidir” dedi.

Öte yandan baba Mehmet Akif Şener, sürücünün tutuklanıp hak ettiği cezayı almasını istedi.

İSTANBUL'DA DİLARA GÜL HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Halaskargazi Sokağı'nde saat 00.10 sıralarında, Hakan Akçelik'in kullandığı araba, sokak üzerinde skuter kullanan Dilara Gül'e 23 çarptı. Dilara Gül, kaldırıldığı sağlık kurumunda hayatını kaybetti. Araba sürücüsü Hakan Akçelik nezaretine alındı. Hakan Akçelik, polis merkezindeki harekâtlarının ardından 'Taksirle öldürme' kabahatinden sevk edildiği duruşmaca hapsedildi.

Adanada scooter kazası kamerada Hemşire Hatice Şener dehşeti yaşadı
"DANSIYLA BURS ALMIŞTI 1 AY SONRA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNE GİDECEKTİ"

Gül ailesinin yakını olduğunu söyleyen Merve Karakaya "Dilara'nın bir sürü hayalleri vardı. Kendisi dansta çok galibiyetliydi. 1 ay sonra Amerika Birleşik Devletlerine gidecekti. Dansıyla özel burs kazanmıştı. Çok zamansız oldu. Gerçekten sürücülerin dikkat etmesi gerekiyor. Çok erken yaşta canlar kayboluyor. Belki de bir anlık ihmalkârsızlık suratından gencecik, bir dünya hayali olan, o hayalleri için savaşan bir genç kızımız aramızda değil" dedi.