Afrin’de PKK/YPG/PYD katliamı! Ceset sayısı 61’e yükseldi

Afrin’de PKK/YPG/PYD katliamı! Ceset sayısı 61’e yükseldi

Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG/PYD’nin infaz ettiği şahısları gömdüğü toplu kabirde bulunan ceset sayısı 61'e yükseldi. Hatay Valisi Rahmi Doğan, sayının çoğalabileceğini…

PKK/YPG/PYD terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren teşkilat aboneleri tarafından, Zeytin Dalı Operasyonu başlamadan birkaç gün evveli Afrin’in Yeni Afrin Mahallesi'nde boş araziye iş aygıtı ile kazı yapılarak ceset gömüldüğü istikametinde dün bir ihbar yapıldı. Bölgede iş cihazlarıyla yapılan kazıda ilk etapta çuvallar içerisinde 35 cesede erişildi. Havanın kararmasıyla ara verilen çalışmalara bugün sabah tekerrür başladı. Devam eden kazılarda çıkartılan ceset sayısı 61'e erişti.

Afrin’de PKK/YPG/PYD katliamı Ceset sayısı 61’e yükseldi

Mevzu ile alakalı açıklama yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, bunun bir insanlık kabahati olduğunu ve herkesin bunu görmesini gerektiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Gazi Meclis'te... 'Kimse bu şanlı gayreti önemsizleştiremez'Az evvel açıklandı! Rize'den acı haberler peş peşe geliyor...15 Temmuz'un 5. seneyi.... Türkiye geçilmez! 'Adilere geçit verilmedi! Bayrağımız yere düşmedi'"PKK/YPG/PYD terör örgütünün ne kabahatler işlediği ve neler yaptığı zaman zaman çıkıyor. Şu an sabah itibari ile sayı 61’e çıktı ve çalışmalar hali hazırda devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Afrin operasyonundan birkaç gün evvel, Afrin’de bulunan sivil ulustan sayılarını öğrenmediğimiz sayıda insan, YPG terör örgütü tarafından katledilmiştir. Katledilen bu insanlar, Afrin’in hemen kenar semtinde kepçe ve dozerlerle açılan kabirlere gömülmüştür. Dün bir ihbar üzerine bir çalışma yapıldı, bu çalışma sonucunda elde ettiğimiz sayının akşama doğru çoğalacağını düşünüyoruz. Yerel savcı orada, sağlık üniteleri orada, yerel polis çalışmasını devam ettiriyor. PKK terör örgütünün, PYD terör örgütünün işlemiş olduğu bu insanlık kabahatini tam beynelmilel teşkilatların görmesini, tam insanlığın görmesini istiyoruz. Öğreniyorsunuz bir ay evvel yeniden PKK terör örgütü Afrin’deki bir sivil sağlık kurumunu hedef almış, 14 sivil yurttaş orada şehit olmuştu. Bunların tacizleri sivil ulus üzerine devam etmekte. Bombalı taşıtlarla, Tel Rıfat ve Münbiç’deri atmış oldukları füzelerle Afrin’de yaşayan sivil yurttaşlarımız taciz edilmekte. PKK terör örgütünü, YPG terör örgütünü tekerrür lanetliyor, bu insanlık kabahatinin beynelmilel kuruluşlar tarafından görülmesini, yerinde gelip izlenmesini de arz ediyorum."