Afyonkarahisar'da 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu

Afyonkarahisar'da 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu

Afyonkarahisar'da kaldıkları Sevgi Evi'nde babaları tarafından izinli alınarak eve getirilen Sevda (14) ve Gülsüm Yumuk (15) kardeşler, 2 gün arayla ortadan kayboldu. Bünyamin Yumuk (48), kayıp…

Merkeze bağlı Süğlün beldesinde oturan Bünyamin Yumuk ve akciğer kanseri rahatsızlığı sebebiyle özürlü hale gelen Cennet Yumuk (42) çiftinin, 4 çocuğundan en büyüğü askerlik görevini yaparken, 3 kızından 2'si Sevgi Hanesi'nde, 6 yaşında olan ve böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan küçük kızları ise yanlarında kalıyordu. Bünyamin Yumuk günlük işlerde çalışırken, Cennet Yumuk'un aldığı engelli aylığıyla geçinmeye çalışan ailenin kızları Gülsüm 9 ay önce, Sevda ise 2 ay önce babanın talebi üzerine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Afyonkarahisar'daki Sevgi Hanesi'ne yerleştirildi.

KIZLAR 2 GÜN ARAYLA KAYBOLDU

Bünyamin Yumuk, kızları Gülsüm ve Sevda'yı 13 Şubat'ta müsaadeli olarak haneye getirdi. 18 Şubat Perşembe günü rahatsızlanan Bünyamin Yumuk, eşiyle beraber Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne gitti. Aynı gün kızlarından Sevda, 'Anneanneme gidiyorum' diyerek haneden ayrıldı. Eşiyle hastaneden haneye dönen Bünyamin Yumuk, 20 Şubat Cumartesi günü uyandığında ise Gülsüm'ün de haneden gittiğini fark etti. O günden sonra haber alamadığı kızlarından Sevda'nın cep telefonuna erişemeyen, Gülsüm'de ise cep telefonu bulunmadığını söyleyen Bünyamin Yumuk, çocuklarının bulunması için yardım istedi.

'GİTMEDİĞİM YER KALMADI'

Kızları Gülsüm ve Sevda'yı sık sık okuldan kaçtıkları ve haneye gelmedikleri gerekçesiyle Sevgi Hanesi'ne yerleştirdiğini anlatan Bünyamin Yumuk, çocuklarını aramaya devam ettiklerini söyledi. Bünyamin Yumuk, "Ben çocuklarımı seviyorum. Çocuklarımın bana geri dönmesini istiyorum. Bunların nereye gittiğini bilemiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Eşim engelli, yüzde 86 engeli var. Eşime de bakmak zorunda kalıyorum. Çocukların nereye gittiğini, geldiğini bilemedim. Kendim hastaneye gittim. Geldiğimde erişemedim. Kayboldu gitti, nereye gittiğini de bilemiyorum. Gören duyan varsa bize haber versin. Akrabalarıma filan sordum, telefon ettim, biraderim de dahil onların da haberi yok. Jandarmaya gittim, yurtlarına gittim, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne gittim. Emniyet de jandarma da peşinde. Gitmediğim yer kalmadı" diye konuştu.

Afyonkarahisarda 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu

'RASTGELE BİR TARTIŞMA YAŞAMADIK'

Kızlarını hafta sonunu beraber geçirmek için Sevgi Hanesi'nden aldığını ve haneye getirdiğini anlatan Bünyamin Yumuk, "Ben rahatsızlanınca ambulans çağırdım, ambulans ile hastaneye gittim eşimle birlikte. Hastaneden geldikten sonra çocuklarımın biri gitmiş. Haber alamadım, ninesinin oraya vardım, ninesinin oradan haber alamadık. Oradan öbür tarafa gittim, oradan da haber alamadık. Rastgele bir tartışma yaşamadık. Ben hasta oldum, anjiyo olmaya gittim devlet hastanesine. Hastaneden geldikten sonra buraya cuma günü haneye geldiğimizde yok. Ondan sonra kayboldu gitti çocuk. Daha sonra da ötekisi gitti" dedi.

Özürlü anne Cennet Yumuk da, "Sevda 3-4 gündür kayıp. Gülsüm de gece gitmiş, kaçta gittiğini bilmiyorum. Bulunmalarını istiyorum. Arayıp duruyoruz günlerdir. Hiçbir haber yok" ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisarda 2 gün arayla kaybolan kardeşlerden biri bulundu

KAYIP KIZLARDAN SEVDA BULUNDU

Şehir Jandarma Komutanlığı ekipleri, kız kardeşlerden Sevda'yı Sinanpaşa kazasına bağlı Kılıçarslan beldesinde buldu. Kayıp Gülsüm Yumuk'un bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.