Afyonkarahisar'ın ilk kadın valisi Kübra Güren Yiğitbaşı oldu

Afyonkarahisar'ın ilk kadın valisi Kübra Güren Yiğitbaşı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla Afyonkarahisar'a ceddilen Kübra Güren Yiğitbaşı, kentin ilk kadın valisi oldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla 10 şehrin valisi yer değiştirdi, 9 şehrin valisi merkeze alındı, 9 ile de yeni vali atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Dayanakçısı Kübra Güren Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Valiliği misyonuna atandı. Bu soymayla Yiğitbaşı, kentin ilk kadın valisi oldu. Aynı kararla Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri Valiliği misyonuna atandı.

KÜBRA GÜREN YİĞİTBAŞI KİMDİR?

1979 Ankara doğumlu olan Kübra Güren Yiğitbaşı, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İrtibat Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nü tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İrtibat Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde doktorasını bitirdi. Marmara Üniversitesi İrtibat Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde araştırma vazifelisi, Dr. öğretim abonesi ve doçent olarak vazife yaptıktan sonra üniversite bünyesinde dekan dayanakçılığı, fakülte idare heyeti ve fakülte heyeti aboneliği, anabilim dalı başkanlığı, müessesesel irtibat koordinatörlüğü gibi yönetimsel misyonlarda bulunan Yiğitbaşı, Basın Bülten Müesseseyi Genel Heyet temsilcisi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Dayanakçısı misyonunu yürüttü. Yiğitbaşı'nın, konutlu ve 3 çocuk annesi olduğu belirtildi.