Ağlatan buluşma: Kaçırılan oğlunu 24 yıl sonra buldu!

Ağlatan buluşma: Kaçırılan oğlunu 24 yıl sonra buldu!

Çin'de yaşanan fantastik hadise sosyal medyada dağılıp gündeme bomba gibi düştü. 24 sene evvel kaçırılan oğlunu her yerde arayan, bu kısmette yapmadığı kalmayan baba seneler sonra oğluna kavuşunca…

Çin'de Guo Gangtang isimli bir baba, 24 sene süresince bir motosiklet sırtında 500 bin km yol yaptığı arayışının ardından kaçırılan oğluna kavuştu.

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, Deoksirübo Nükleik Asit testlerinin ardından bulunan bireyin Guo'nun oğlu olduğunu doğruladı.

Guo'nun oğlu, iki şahıs tarafından Şandong bölgesindeki konutlarının önünde kaçırılmıştı. Hadise 2015'te, Hong Kong'lu yıldız oyuncu Andy Lau'nun da yer aldığı bir filme mevzu edilmişti.

Çin gazetesi Evrensel Times, iki kuşkulunun tespit edilerek nezaretine alındığını aktardı.

China News ajansı da o yarıyıl sevgili olan ikilinin, çocuğu satıp para kazanmak için kaçırdığını yazdı.

Yerel medyaya göre çift, çocuğu kaçırdıktan sonra otobüsle Henan eyaletine götürerek sattı.

Çocuğun aynı eyalette yaşarken bulunduğu belirtiliyor.

Çocuk kaçırma Çin'de büyük bir mesele. Her sene binlerce çocuk ailelerinden bu biçimde koparılıyor.

Ağlatan buluşma: Kaçırılan oğlunu 24 yıl sonra buldu

Oğlunu bulduktan sonra gazetecilere konuşan Guo, "Artık mutlu olabilirim" dedi.

1997'den beri oğlunu arayan Guo, uzun yolculuğunda yaşadığı trafik kazaları sebebiyle kemiklerinin kırıldığını, 10 motosikletin zarar gördüğünü, otoban hırsızlarının hücumuna uğradığını söyledi.

Guo'nun işini vazgeçerek kendini oğlunu bulmaya adadığı, tam birikimini tükettikten sonra köprü altlarında yaşadığı ve para yalvardığı aktarılıyor.

Arayışı sırasında kendi vaziyetine eş ailelerle karşılaşan Guo'nun, Çin'deki kayıp yakınları teşkilatlarına dahil olduğu ve yedi bireyin aileleriyle kavuşmasını sağladığı belirtiliyor.

Guo'nun oğluna kavuşması Çin'deki sosyal medya kullanıcılarının da gündemindeydi.

Weibo sitesindeki bir kullanıcı "Pek çok şahıs bu noktaya kadar pes ederdi. Guo fantastik biri ve onun için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

: İlginize Sürükleyebilir Aşılamada gereklilik olur mu? Bakan Koca’dan delta varyantı açıklamasıKoronanın gizemi onda bulundu... DSÖ 25 yaşındaki bayanı arıyor!Türkiye günlerce bu cinayeti konuştu! Bu sabah düğmeye basıldı