Ahmed Tatlıses'ten babası İbrahim Tatlıses'e cevap: Gözüm kapalı canımı ortaya koydum!

Ahmed Tatlıses'ten babası İbrahim Tatlıses'e cevap: Gözüm kapalı canımı ortaya koydum!

İbrahim Tatlıses ve oğlu Ahmed Tatlıses arasındaki gerilim devam ediyor. Uzun zamandır darıl olan baba-oğul yine karşı karşıya geldi. İbrahim Tatlıses'in Babalar Günü paylaşımı ortalığı karıştırdı. Oğlunu

İbrahim Tatlıses'in Babalar Günü'nde yaptığı 'Babasının değerini öğrenmeyen budaladır' paylaşımı ortalığı karıştırdı. 45 sene evvel boşandığı eşi Adalet Epilepsi, Tatlıses'in paylaşımına 'Hangi Babaların Günü kutlanır' laflarıyla yanıt verdi. Ağır iletiler kapsayan paylaşımı oğlu Ahmed Tatlıses'te kendi sosyal medya hesabından yayınladı.

Adalet Epilepsi'dan daha önceki eşi İbrahim Tatlıses'e sert ileti!Hürriyet LogoHürriyet.com.tr

Daha Önceki eşi ve oğlunun bu iletisine çok öfkelenen İbrahim Tatlıses, açtı ağzını yumdu gözünü. Canlı yayında şoke eden açıklamalara imza atan ünlü türkücü, 'Ben vurulduğumda, işletmenin kasasını boşalttı' laflarıyla oğlu Ahmed Tatlıses'i hıyanetle yargıladı.

Babasının açıklamaları karşısında suskunluğunu bozan Ahmed Tatlıses ise yargılamalara şu laflarla yanıt verdi: 

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Her ne kadar aile konularımızı konuşmak istemesem ve bugüne kadar bu mevzularda açıklama yapmaya mesafeli dursam da bugün İbrahim Tatlıses'in benim, annem ve ailem ile alakalı yaptığı açıklamalar vahim, us almaz ve hakikati yansıtmayan kötülelere döndüğü için açıklama yapmam zaruri bir hale gelmiştir.

Öncelikle kendisi vurulduğu yarıyılda, beni kasasını boşaltmak ile yargılamıştır. Hepinizin bildiği gibi İbrahim Tatlıses'in başına bu elim hadise geldiğinde ben operasyon ve rehabilitasyon sürecinde İstanbul hatta Almanya'da bile kesintisiz sağlık kurumunda idim. Evinin de bulunduğu firmaya bir defa gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı bile bulunmayan konutu ve kasası açıldı sayım yapıldı, varlıklar' muhasebecisi, firma müdürü ve firma çalışanları eşliğinde raporlanarak imza atıldı. Buna o yarıyıl herkes tanıktır.

CANIMI ORTAYA KOYDUM

Bir değişik bahsi geçen hadise kendisinin bana ‘7 dükkân verdim hepsini daldırdı’ söylemi ile alakalıdır. Böyle bir vaziyet mevzubahisi değildir. Mecidiyeköy 'de 2000'lerin başında bir dükkân açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti, işlerimizin bozulmasıyla kapattık. Yeniden bu vakadan seneler sonra bir AVM'de yiyecek üzerine dükkân açtım, seneler sonra AVM’nin yüksek kira maliyetleri üzerine devir ettim. İş yaşamı normları içinde asıllaşan bu olayları "ben yaptım daldırdı" gibi aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum nitekim kendisi benim suratımdan bir hasara uğramamıştır ve benim senelerdir süren kendi olanaklarımla sürdürdüğüm iş yaşamım halen devam etmektedir.

Bugüne kadar kendisi bana bir konut bile vermemiştir. Ama bana gereksinim dinlediği her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur.

Eşim ve evladım Rüzgar'ın annesi Tülay Hanım ile evlenmeden evvel bayağı bir müzakeremizde baba-oğul tasalaşmasında bir tümceyi aşırısıyla mübalağa eterek bugün hala konuşmasına bir anlam veremediğim gibi, 15 sene evvelki bir konuyu gündeme getirmekteki kastını çözmüş değilim.

Ayrıca bahsettiği gibi kendisine hiç hakaret etmedim, ağza alınmayacak laflar sarf etmedim. Zati aylardır kendisi ile diyaloğum yok bunu da kendisi beyin uru operasyonumda "görmedim, gitmedim, gözümden bir damla yaş gelmedi." diyerek tümcelere dökmüştür. Ne kadar can acıtıcı olsa da bu tavrı ve söylemleri beni değil kendisini bağlar.

US SIHHATİYLE ALAKALI KUŞKULARIM VAR

Buraya kadar ben yeniden sineye sürüklerdim ama değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından dolayı kendi hür istemiyle seçtiği elbise üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamam. Hiç kimse benim annemi ‘kara peçeli’ diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme ‘yılan’ diyemez. Benim annem kendi halinde, eşrafında herkesin saygı dinlediği daha önceki bir devlet memuru ve iffetli bir bayandır. "Domuz yağı sürdüler, sevgilime sihir yaptılar, bizi ayırdılar" gibi arkasını art kesilmez, vahim, utanç verici kötüleleri asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde sihir yaptılar, domuz yağı sürdüler gibi açıklamalarıyla kendisinin us sıhhatiyle alakalı olan kuşkularım çoğalmıştır.

Bununla beraber İbrahim Tatlıses seneler süresince kiminle ne istiyorsa onu yaşamış, söylemlerinde belirttiği gibi özel yaşamındaki insanlara muhakkak mülkler vermiş ve evlatları tarafından asla özel yaşamına karışılmamış, tek bir ilişkisine bile yorum yapılmamış bir insandır.

Aile sorunlarının bu denli saptırılarak sırf beni tahrik etmek üzerine kurgulanmasından rahatsızlık ve yeis dinliyorum. Senelerce neler yaşandığını, neler yapıldığını anlatmak bana yakışmaz, her ne olursa olsun cemiyete mâl olmuş bir sanatçı olarak kendisini rencide etmek istemiyorum. Ve sadece üzerime atılmış bu aslı astarı olmayan yargılamalara yanıt verip susuyorum. Yeniden kendisinin katıldığı yayında "Can Vermeden evvel onlara öyle bir tuzak kuracağım ki" söyleminin yorumunu da kamuoyunun takdirine vazgeçiyorum.

Saygılarımla Ahmed Tatlıses

Hıyanete uğradım, vurulduğum gün işletmenin kasasındaki parayı boşalttı!Hürriyet LogoHürriyet.com.tr