Ailesi serada çalışıyordu! 4 yaşındaki Arif Emir'den kahreden haber

Ailesi serada çalışıyordu! 4 yaşındaki Arif Emir'den kahreden haber

Antalya'nın Kumluca ilçesinde ailesi serada çalışırken, konutlarının önündeki su dolu çukura düşen Arif Emir Oruç 4 boğuldu.

Erentepe Mahallesi'nde seracılık yapan Özcan 32 ve Funda Oruç 30 çifti, dün akşam saatlerinde çalışırken, çocukları Arif Emir de konutlarının önünde oynamaya başladı. Bir vakit sonra minik Arif Emir ortadan kayboldu. Vaziyeti fark eden Oruç çifti, konutun etrafını hakimiyet etti, ancak çocuklarına erişemedi. Bahçedeki su dolu çukura bakan çift, Arif Emir'in suda hareketsiz uyuduğunu gördü. Oruç çiftinin çığlıklarını dinleyen komşuları takviyeye koştu. Sudan çıkarılan, ancak hayat bulgusu göstermeyen Arif Emir için sıhhat takımlarına haber verildi. Gelen sıhhat takımları Arif Emir'in hayatını yitirdiğini tanımladı.

Ailesi serada çalışıyordu 4 yaşındaki Arif Emirden kahreden haber

Oruç çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan Arif Emir'in cenazesi harekâtları için morga konuldu. Yapılan tahlilde Arif Emir'in tabanına plastik örtü serilip içine su doldurulan çukura düştüğü, plastik örtü sebebiyle tabanı kayganlaşan çukurdan çıkamadığı ve boyunu aşmayan suda boğulduğu tespit edildi.

Vakayla alakalı soruşturmanın devam ettiği bilindi.