AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan CHP'ye sert tepki: Büyük bir ciddiyetsizlik

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan CHP'ye sert tepki: Büyük bir ciddiyetsizlik

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak ve Merkez Bankası döviz rezervlerine yönelik iddialara ilişkin, "İlgili mevzuat çerçevesinde yapılan…

Akbaşoğlu, Meclis'te tertip ettiği medya toplantısında, Adana Yüreğir’de, aralarında şehit mezarlarının de olduğu kabir taşlarına yapılan saldırıya ait gelişmeleri sonuna kadar izleyeceklerini ve sorumluların cezalandırılacağını dile getirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e yönelik bir müptezelin çirkin ve alçakça ortaya koyduğu saldırıları şiddetle kınadığını ve lanetlediğini belirten Akbaşoğlu, "Bu konuda bu müptezelin ortaya koyduğu tümceler, başta ahlaka, hukuka, kadınlara, üyesi olduğu baroya, aileye, bir anneye karşı alçakça saldırıdır ve hepsine ansızın büyük bir hakarettir. Dolayısıyla bu müptezelle alakalı de adli süreç başlamıştır, en ağır şekilde cezalandırılacağına olan inancımızı da belirtmek istiyorum. Aleni bir şekilde bütün toplumun gözü önünde ortaya konulan bu alçakça saldırı, netlikle cezasız kalmamalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Terörün, teröristlerin lanetlenmesiyle, sapkınların tenkit edilmesiyle alakalı her türlü yaklaşımı engelleyen Twitter’ın bu konudaki tweeti engellememesini "Twitter’ın nasıl iki yüzlü ve ulus değerlerinin aleyhine bir davranış ve davranış içerisinde olduğunu da gösterdiğini" ifade eden Akbaşoğlu, Twitter’ın da bu tutumunu da kınadığını kaydetti.

Güvenlik güçlerinin Gara’da büyük bir operasyona imzaladığını ve terör örgütüne çok ağır darbeler indirildiğini belirten Akbaşoğlu, 53 teröristin tesirsiz hale getirildiğini, bir hayli yığınak, sığınak, silah, bir hayli mühimmatın imha edilerek Kandil’in kapısının başlarına yıkıldığını söyledi.

Bu esnada da terör örgütünün 13 sivil yurttaşı hunharca şehit ettiğini hatırladan Akbaşoğlu, "3 kahraman Mehmetçiğimiz de operasyonda şehit olmuştur. Şehitlerimizi rahmet, minnetle yad ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Milletimiz ve devletimiz şehitlerimizin, onların ailelerinin yanındadır." diye konuştu.

Herkesin foyasını ortaya koyan bu olayda kamuoyunun kanılarının netleştiğini ifade eden Akbaşoğlu, "Bilhassa Kürt anaları 'devletimiz var olsun, PKK kahrolsun' diyerek tavırlarını net bir şekilde duyuru etmiştir. Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yurttaşlarımız ellerinde ay yıldızlı al bayraklarımızla, PKK terör örgütünü, onların yanında devletimize milletimize söz söyleyenleri ve arkalarındaki güç odaklarını en şiddetli bir şekilde lanetlemiştir, kınamıştır. Bundan sonra PKK’nın kendi inlerinde yok edilme süreçleri hız kazanmıştır. İçeride PKK’yı bitirdiğimiz gibi hudutlarımızı, güvenliğimizi, özgürlüğümüzü tehdit eden PKK terör örgütünü ve arkasındaki bütün güç odaklarını kesinlikle hizaya getireceğimizden hiçbir memleket evladının kuşkusu bulunmasın." dedi.

"ÇAMUR AT, HİÇ OLMAZSA İZİ KALIR"

Yeni anayasayla alakalı Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın içten bir çağrıda bulunduğunu hatırladan Akbaşoğlu, "Bu çağrı samimi ve herkese çağrıdır. Bu çağrıyı herkesin dikkatle izlemesi, değerlendirmesi ve buna göre tutum ve davranışlarını ortaya koyması gerekir. Biz bu çağrımızla bilhassa Mecliste gurubu bulunan partilerin net yaklaşımlarını duygu ve düşüncelerini istiyoruz." diye konuştu.

Son günlerde bilhassa CHP’nin başkanlığında muhalefetin yalan, iftira politikanını, bir algı idaresi politikanını daha da hızlandırdığını belirten Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"Sanki dahi dahi bir yalanı ortaya atıp 'çamur at, hiç olmazsa izi kalır' kabilinden bir yaklaşım içerisinde hareket ettiklerini net bir şekilde gözlemliyoruz. Önceden Fahrettin Altun, Berat Albayrak konusunda bir hayli şey söylendi. Bir hayli yalan dolana ne yazık ki CHP ve onu takip eden onun kayığına binen partiler birtakım suçlamalarda, iftiralarda bulundular. Bunların yalan ve iftira olduğu muhataplarınca kamuoyuna izah ettiği halde birkaç gündür Berat Albayrak ile alakalı de bir tezviratta bulunuyor. Büyük başarılara imzalamış, 405 milyar metreküp tabii gazın bulunması çalışmalarını başlatan, yenilenebilir enerji alanında muazzam işlere imzalayarak Türkiye'nin kazanımlarını artıran, pandemi koşullarında bütün dünya ile kıyas edildiğinde Türkiye'nin sanki büyüyen tek ekonomi olmasını görmezden gelerek, ekonominin kendi işleyişi çerçevesinde, alakalı mevzuat çerçevesinde yapılan işlemleri adeta bir suçmuş gibi allayıp pullayıp karikatürize ederek insanımıza sunmak büyük bir ciddiyetsizliktir. CHP başta olmak üzere onun kayığına binen partilere bu konuda ciddiyetle sorunları ele almalarını öneriyorum. Söyledikleri bütün sözlerin yalan ve iftira olduğu net bir şekilde ortadadır. Bunu hem daha önceki hem yeni maliye bakanımız net bir şekilde ortaya koydu. Kamuoyunu yanlış bilgilendirme yalan yanlış yönlendirme huyunuzdan artık vazgeçmelisiniz. Bunu bir strateji olarak ortaya koyduğunuzu artık milletimiz biliyor."