AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: 'Bir terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum'

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: 'Bir terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum'

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medya üzerinden kendisine yönelik yapılan saldırılara ilişkin, "Bir terör örgütü tarafından ağır saldırılara maruz kalarak hedef gösteriliyorum"…

Zengin, Mecliste tertip ettiği medya toplantısında, son zamanda şahsı üzerinden AK Parti politikanına yapılan profesyonel bir saldırı ile karşı karşıya olduklarını belirterek, münhasır bir olay ve münhasır bir isim için "Uşak'ta böyle bir hadise yaşanmamıştır" dediğini ancak bu konuyu açanların, bu hadiseyi varmış gibi göstererek, AK Parti'li kadınlar aleyhine bir kampanya başlattıklarını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi konusunda ifadelerine yönelik Zengin, "Gerçekte ne olduğuna hiç dönüp bakmadıklarını düşünüyorum. Ne oldu ve ben ne söyledim? O yüzden sahiden bilgi sahibi olmadan yapılan bu konuşmaların da ne yazık ki bir terör örgütünün yapmış olduğu bir kampanyanın parçası haline gelmelerine neden olduğu kanınındayım." dedi.

Genel Heyette yapılan bütün çalışmaları ciddiye aldığını belirten Zengin, "O olayla alakalı olarak Uşak Valisi'ni, İçişleri Bakanımızı, Emniyet Genel Müdürünü arıyorum. Olayla alakalı ayrıntılı bilgi alıyorum. Uşakla alakalı hadise için kendim mutmain olmasam zati bunun olmadığını söylemem." ifadelerini kullandı.

Eski konuşmaları ile son izahının bir araya getirilerek haberler yapıldığına işaret eden Zengin, binlerce kadının hayattaki mücadelesine destek olduğunu anımsattı.

BİR AVUKATIN OLAYA AİT İFADESİNİ OKUDU

Konunun önce HDP'li bir milletvekili tarafından ifade edildiğini anımsadan Zengin, "Bu konuyu yerinde incelemek üzere İçişleri Bakan Yardımcımız oraya gitti. Konuyla alakalı olarak, hem Valiyle hem Emniyet Müdürüyle hem Kom Şube Müdürüyle hem de bahsi geçen kadınları gözaltına alan polislerle, bahsi geçen kadınların avukatlarıyla bizzat yüz yüze görüşerek Kolluk Himaye Komisyonu eşliğinde, bir rapor hazırlıyorlar. Bu rapor neticesinde de bu konunun olmadığını kamuoyuna duyurdular." değerlendirmesinde bulundu.

Bu raporda avukat bir kadının ifadesini paylaşan Zengin, şöyle diye konuştu:

"Kendisi diyor ki; 'Ben başörtülü bir kadınım. Şayet burada, benim müvekkilimle ilgili böyle bir şey olmuş olsa önce ben kendim itiraz ederim.' Neden sizce böyle bir şey var diye sualliyor kendisine. 'Bu, özelliği olan bir operasyon. Bu kadınlara yönelik operasyon, 15 Temmuz'dan evvelki hanelerle, talebelerle ilgili bir operasyon değil. 15 Temmuz'dan sonra terör örgütünün yine şekillenmeye, yapılanmaya çalıştığı sürecin hanelerinden bu talebeler. Bence bu yeniden yapılanmanın üstünü örtmek için böyle bir şey yaptılar.' Doğrusu avukat arkadaşımın tespitinin altını aynen çiziyorum. Bu konuyla alakalı olarak ismi geçen kadınlar, olayla alakalı olarak ne avukatlarına ne kamuoyuna hiçbir şey söylemiyorlar. Aradan vakit geçiyor, daha sonra kamuoyunun önüne çıkarak, böyle bir şey yapıldığını söylüyorlar. İşte benim söylediğim şey budur."

Yalnızca savcılığa müracaat etmekten değil, istem beyanından söz ettiğinin vurgulayan Zengin, "Burada yapılmak istenen, Türkiye'de 15 Temmuz'dan sonra tamamiyle onlara yönelik yapılan operasyonların üstünü örtmek ve yine gençler, talebeler üzerinden haneler kurarak, yapılanmalarıyla ilgili bir konunun çözülmesini örtbas etmek. Mevzunun özü böyle." yorumunu yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: Terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum

"BİR TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN HEDEF GÖSTERİLİYORUM"

Zengin, sosyal medyada kendisine yönelik yapılan saldırılara ait, "Ben ’kadının beyanı’ mevzusunu önem veren biriyim. Hayatım süresince bunu müdafaa ettim. İlk beyanlar çok ehemmiyetlidir. Benim bir insan olmadığımı söyleyenler dahi var. Bu kadar ağır saldırıyorlar. Ben bir insanım ve hedef gösteriliyorum. Bir terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum. Bunun bir manası yok mu? Söylediğim her konu yalnızca Uşak ile ilgilidir. Bana Uşak’taki kadınla alakalı laf atılıyor. Genel Heyet’da bağırıyorlar, ben kendi sesimi dahi duyamıyorum, o yüzden sesimi yükseltiyorum" diye konuştu.

Bütün bu konuların tartışılmasının hemen peşinden 4 kadının yakıntısının olduğunu belirten Zengin, kadın polislerin, infaz savunma memurlarının da onların aleyhine yakıntıları olduğunu anlattı.

Türkiye'de mevzuattaki aramanın, gelişmiş ülkelerde neyse aynı mevzuat olduğunu ifade eden Zengin, uygulanan aramada mevzuata mugayir bir şey varsa onun ilk karşısında duracak kişinin kendisi olacağını söyledi.

Mecliste söylenenleri ciddiye aldığını belirten Zengin, "Böyle yapılarak, 15 Temmuz sonrasında hala vazgeçmeyen, genç kızlarımızı, delikanlılarımızı örgütüne katmaya çalışan terör örgütünün yapmaya çalıştığı bir eyleme karşı çıkıyorum. O yüzden bu konu bu kadar büyüyor." değerlendirmesinde bulundu.

O gün 27 kişinin gözaltına alındığını ve bugün içeride yalnızca 5 kişinin tutuklu bulunduğunu ifade eden Zengin, bu yakıntıları izleyeceğini söyledi.

"EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİ ARADI"

Söylediği şeylerin genellenmesini "kötü niyet" olarak gördüğünü belirten Zengin, "Doğum tarihi annemle olan sanatçılar var, bakıyorum, 1970'te olanla alakalı, ben bunların müdafaa edicisi mu olacağım, ben mi müdafaa edeceğim bunları? Ben, bir konu için konuşuyorum. Mevzuatla ilgili olarak bu konuda yapılan, olan, biten problemlerle alakalı genel bir şeye cevaplamıyorum. O yüzden benim söylediğim şeyleri genellemeyi kötü niyet olarak görüyorum. Bir takım mekanda yapılan konuşmaları, bize söylenen şeyleri görüyorum; 'Siyasal İslam'ın karanlık yüzü'. Ne siyasal İslam'ı biliyorlar? Ne bizi tanıyorlar? 28 Şubat da geliyor. Hala bir hiddet kusumu var. Türkiye değişti fakat maalesef onlar değişemiyor." diye konuştu.

Başka politik partilerden kendisinin "amasız" arayarak destek veren çok ismin olduğunu anlatan Zengin, "Emine Erdoğan Hanımefendi aradı. Onun desteği de çok ehemmiyetli. Ne kadar üzgün olduğunu, politika yaparken bilhassa kadınlara yapılan bu saldırıların ne kadar yaralayıcı olduğunu, sonuna kadar destek verdiğini dile getirdi." dedi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Başkanı Mustafa Şentop'a da izahlarından dolayı teşekkür eden Zengin, destekleri için milletvekili arkadaşlarına ve Tokat'a ayrı olarak teşekkür etti.

"LÜTFEN TERÖRÜN PROPAGANDASININ PARÇASI OLMAYIN"

İle ilgili sosyal medyadaki hakaret paylaşımı hasebiyle yakıntıda bulunduğunu bildiren Zengin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının resen tahkikat başlattığını anlattı.

Özlem Zengin, Uşak ile ilgili tümceler üzerinden global manada ne kadar yanlış varsa bunun hepsini kendisi üzerine yüklemeye çalışanlara, "Lütfen terörün propagandasının parçası olmayın. Bu olay, FETÖ terör örgütünün çok iyi tasarıladığı ve neticesinde de bunun uygulayıcılarına teşekkür ettiği, tasarılı, programlı bir saldırıdır. Bu saldırının hedefi benim." diye seslendi.

Genel Heyette teröre prim vermeden politika yapmayı seçenek eden politik partilere ise Zengin, "Bize muhalefet edin, her şeyi söyleyin. Fakat lütfen ister FETÖ ister PKK, bu terör örgütlerinin kurduğu oyunların parçası olmayın. Kendi tezlerinizle, itirazlarınızla gelin. Başkalarının kurduğu oyunun parçası olmayın." çağrısında bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: Terör örgütü tarafından hedef gösteriliyorum

"DOĞRU TABANDA DOĞRU BAŞLIĞI AÇSINLAR, HER ŞEYİ TARTIŞALIM"

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin, izahlarının ardından basın üyelerinin suallerini cevapladı.

"Çıplak arama" ile ilgili yapılan tartışmalara işaret edilerek, bunun değişimi için bir adımın atılıp atılmayacağı konusundaki bir suale Zengin, bu suali bugün yanıtlamak istemediğini, tartışılmak istenenin bu olmadığını söyledi.

Bu olaydaki kadar bir kampanya yapıldığını görmediğini ifade eden Zengin, "Emel, 'Bu mevzuatla ilgili yeni bir tertip etme yapalım' ise o vakit bunu başka insanları itham etmeden, suçlamadan ve terör örgütlerini kullanmadan yapmak gerekli. Doğru tabanda doğru başlığı açsınlar, her şeyi tartışalım." diye konuştu.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de başlayan "Meetoo" hareketine destek olduğunu anlatan Zengin, "Ben, şayet bu konularla alakalı saldırıya uğruyorsam, önce alanı bir temizlememiz gerekli. Temizleyelim, temiz tabanda, hak etmediğim bu saldırılar bitecek, herkes benim ne söylediğimi kabul edecek, ondan sonra her şeyi konuşalım." dedi.

Selda Bağcan'ın söyledikleriyle alakalı olarak "yoktur" demediğinin vurgulayan Zengin, "Fakat o bana saldırıyor, benim toptan reddettiğimi söylüyor. Ben toptan hiçbir şeyi reddetmiyorum. Ben bir olayla, başlatan bir kadınla, bir milletvekiliyle, bir terör örgütüyle alakalı olarak konuşuyorum ve 'Yoktur' diyorum. Münhasır bir hadiseden söz ediyorum." sözlerine yer verdi.

Kendisinin bir saldırıya maruz kaldığını ifade eden Zengin, "Ben beklerdim genel başkanlardan bir telefon. En azından kadın genel başkandan beklerdim. Beklerdim derin elemini. Hayır öyle olmuyor. Siz hangi partidenseniz ona karşı bir tavır alınıyor." ifadelerini kullandı.

Sorulması üzerine Zengin, neden hedefte olduğunu, "Ben başörtülü ilk grup başkanvekiliyim. İddiayı ortaya koyan kadınlar da başörtülü. Böyle bir görüntü yaratmak üzere beni hedef seçtikleri kanınındayım." diye izah etti.

Sorulması üzerine Zengin, Twitter'dan çok tehdit aldığını, bunda da siyasetçilerin hissesi olduğunu söyledi.