AK Parti sahaya inerken ‘Gönüllere dokunun’ uyarısı

AK Parti sahaya inerken ‘Gönüllere dokunun’ uyarısı

AK Parti 7. Basmakalıp Kurultayı’nin ardından sahaya iniyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın evvelki günkü Merkez Yönetim Kurulu buluşmasında, AK Parti teşkilatı ve milletvekillerine, “Sahada…

AK Parti Merkez Yönetim Kurulu, 7. Basmakalıp Kurultay’nin ardından ilk kere Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Genel Merkezi’nde evvelki gün tertip edilen buluşmada Merkez Yönetim Kurulu azaları kendilerini tanıttı. Edinilen bilgiye göre, perşembe günü tertip edilmesi tasarlanan fakat 104 emekli amiralin deklarasyonu ardından pazartesi günü yapılan buluşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Yönetim Kurulu abonelerinin bu mevzudaki görüşlerini tek tek dinledi. AK Parti’nin yapmayı tasarladığı projeler de buluşmada gündeme geldi. Erdoğan’ın, “Pandemi sebebiyle dar kapsamlı buluşmalar yapın, teknolojik imkânları kullanın ama gönüllere değmeyi de unutmayın. Türkiye’de yaşanan başkalaşım ve mutasyonu, bugüne kadar yaptıklarımızı iyi anlatın” ifadesini kullandığı bilindi.

Kurultay sürecinde yüzde 70 yenilenen AK Parti kadrolarının saha çalışması kapsamında yurttaşlarla daha sıkı diyalog kurması tasarlanıyor. Yeni misyona gelen idareyicilerin hem kendilerini yurttaşa tanıtması hem de yurttaşın nabzını yakalaması hedefleniyor. AK Parti’nin bu yönergenin ardından, hafta başında 2023 tercihleri için sahaya inmesi bekleniyor.