AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki

AK Parti Lafçısı Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımız nice politik suikastlara ve Yassıada katillerinin şimdiki varislerinin nice tehdidine karşın dimdik ayaktadır. Ulusuna kararlılıkla ve cesaretle…

Çelik, Twitter'dan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a müteveccih laflarına ait açıklama yaptı.

"Yassıada anlayışının yeniden hortladığını" kaydolan Çelik, "Cumhurbaşkanımızı 'vatana hıyanetten suçlamaktan' bahseden seviyesizlik aynı Yassıada anlayışı gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes'in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, devlet teşkilatını kabahat teşkilatı olarak nitelendirip devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamını teşkilat lideri olarak nitelendirmenin Türkiye'nin FETÖ'den tanıdığı bir dil olduğunu belirtti.

Menderes’in katillerinden FETÖ'ye kadar hepsinin aynı ulus düşmanı dili kullandıklarını ifade eden Çelik, şunları kaydoldu:

"Şimdi aynı seviyesiz dili, CHP'li bir politikacının devraldığını ve aynı ifadeleri yinelediğini görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı suçlamaktan bahsedenlerin kırımcı niyetini öğreniyoruz. Ulusumuz bunlara her zaman yanıtını verdi, vermeye devam ediyor. Kendisine politik şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz politikacı, iddiasını kanıt etmek için duruşmaya gidip davacı olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle hedef alıyor. Bu dil, ulus düşmanı bir dildir. Sayın Cumhurbaşkanımız, halkımızın gönül divanında yerini almıştır."

"BUNLARA SUSKUN KALMAK HALKA HIYANETTİR"

Yassıada anlayışının tehditlerinin ulus nezdinde bir karşılığının olmadığını belirten Çelik, bu anlayışla gayret etmeye en kararlı biçimde devam edeceklerini aktardı.

Bunlara suskun kalmanın halka hıyanet olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımız nice politik suikastlara ve Yassıada katillerinin şimdiki varislerinin nice tehdidine karşın dimdik ayaktadır. Ulusuna kararlılıkla ve cesaretle hizmet etmeye devam etmektedir. Allah bir daha Yassıada katillerine fırsat vermesin. Biz bu anlayışa karşı demokrasi ve namus nöbetimizi ömrümüzün son soluğuna kadar sürdüreceğiz. Ulusumuz var olsun."

"GÜYA POLİTİKACILARIN CUMHURBAŞKANIMIZI SUÇLAMA TEHDİTLERİNE KUNDURA VAZGEÇECEK DEĞİLİZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Twitter hesabından Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a müteveccih laflarına ait açıklama yaptı.

"Ateş olsa cirmi kadar yer yakacak olan güya politikacıların Cumhurbaşkanımızı suçlama tehditlerine kundura vazgeçecek değiliz. Daha evvel de iktidarımızı Türkiye Radyo Televizyon Kurumundan canlı olarak suçlayacaklarını söylemişlerdi." ifadesini kullanan Hamza Dağ, 27 Mayıs anlayışının devri sabık yaratma hayallerinin hala çok diri olduğunu belirtti.

Dağ, şunları kaydoldu:

"Bu anlayışa 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik ancak emin ki hala uslanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hukuku bu halkın hukukudur ve biz, liderimizin de ulusumuzun da hukukunu asla çiğnetmeyiz.

19 yıldır yapılan her tercihte ulusumuz seçimini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'den yana kullanmıştır. Biz devlet idaremeyi de halka hizmet etmeyi de hepinizden iyi öğreniriz. Pandeminin güç koşullarından istifade ederek yaptığınız balçık politikasını ise ulusumuz gayet iyi görüyor. Allah'ın izni ile 2023 tercihlerinde zafer yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakı'nın olacaktır."