AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'li Tanrıkulu'na tepki

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'li Tanrıkulu'na tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sosyal medyadaki paylaşımına sert tepki gösterdi. Çelik, "Yüce Meclis'te vazife yapan birilerinin Türkiye'nin

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, "Helalleşme ismine bolca hayali laflar söylenirken, Türkiye'nin kazanımlarıyla hesaplaşma ismine her gün yeni bir tehdit üretiyorlar. CHP'nin, kendi milletvekilleri tarafından üretilen tehdit politikasına ve Türkiye'nin kazanımlarıyla hesaplaşma tutkusuna sessiz kaldığı görülüyor" diyerek şunları söyledi:

Son olarak bir CHP milletvekilinin Türkiye'nin ulusal güvenliği açısından stratejik kazanımı olan SİHA'larımızı ve Bayraktar ailesini hedef alması, husumet politikasından beslenen hesaplaşma hevesinin sarih ifadesidir. Türkiye'nin kazanımlarına karşı tehdit politikayıdır bu. Türkiye karşıtlarını memnun eden bir husumet politikayıdır bu. SİHA'larımızdan başta terör örgütü PKK ve uzantıları ile Türkiye düşmanlarının rahatsızlığı anlaşılır bir vaziyettir. Dünya sulhunu gözetmeye ve terörle gayrete önemseyen herkes için Bayraktar SİHA'ları bir güvencedir. Ulusal güvenliğimiz açısından güçlü bir kazanımdır. Yüce Meclis'te vazife yapan birilerinin Türkiye'nin iftiharı olan SİHA'lardan rahatsızlığı Türkiye karşıtlarına verilen takviyeden başka bir şey değildir. Bu günler tarihi günlerdir. Dünya alt üst oluş yaşarken, Türkiye'nin ulusal güvenliği için elde edilmiş stratejik kazanımlara kimlerin saldırdığını görüyoruz. Bu saldırganlığın iç sponsor bulduğu yer ise ne yazık ki yeniden aynı adresten geldi. Türkiye'nin kazanımlarını, hak ve çıkarlarını gözetmeye adanmış politik ahdimizi bir kere daha tazeliyoruz.

TANRIKULU TWITTER'DAN GERÇEK DEĞİL BİR İLETİYİ PAYLAŞMIŞTI

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Twitter hesabından Bayraktar SİHA'lara ait gerçek değil bir iletiyi tekerrür paylaşmıştı. Tanrıkulu'nun tekerrür yayınladığı iletide şu ifadeler yer alıyordu:

"Bayraktar SİHA yapımı durduruldu. Dışişleri Bakanı Sezgin Tanrıkulu Türkiye'nin savaş kabahati işleyen bu ölümcül silahlara lüzumu olmadığını söyledi. SİHA imal merkezini yurt dışına taşıması için Selçuk Bayraktar'a iki hafta vakit tanındı."