AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 15 Temmuz tepkisi: 'Genç bir devlet görevlisini tehdit ediyor olması utanç verici'

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 15 Temmuz tepkisi: 'Genç bir devlet görevlisini tehdit ediyor olması utanç verici'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi. Çelik, "Kılıçdaroğlu'nun görevi başındaki genç bir devlet görevlisini

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından açıklama yaparak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe teşebbüsünün sene dönümünde hem darbe teşebbüsü hem de NATO'da İsveç ve Finlandiya ile yapılan buluşma ve sonraki sürece ait yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"CHP Genel Başkanı Sn Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden 15 Temmuz Direnişini gölgelemek ismine ulusumuzu donakaltmayan bir hücum yaptı! Sayın Kılıçdaroğlu, bir dizi kötüle atarak 15 Temmuz’da darbecilerin bizatihi hedefinde olan Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırdı.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz alçak darbe girşimini tek bir twit ile geçiştirirken Cumhurbaşkanımızı hedef alan bir dizi paylaşımda bulundu. Üstelik, FETÖ terör örgütünü incindirmeyecek biçimde yazdı; “halkımıza kast eden alçak terör örgütü”nün ismini zikredemedi!

15 TEMMUZ DİRENİŞİNİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK İÇİN YENİ YOLLAR ARIYOR

Öyle anlaşılıyor ki tankların yol vermesiyle darbe teşebbüsünü televizyon başında seyreden Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor…

“Hakimiyetli darbe” palavrasının inandırıcılığının kalmadığını görenler, yeni palavra ve kötüleleriyle gündemi saptırmaya, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.

AVRUPA’NIN FAZLA SAĞCILARINDAKİ ERDOĞAN HUSUMETİNİN TEMSİLCİLİĞİNİ YAPIYORLAR

15 Temmuz direnişinin sene dönümünde FETÖ’yü tek satırla geçiştirip, devletin başı olan Cumhurbaşkanımızı hedef almaları sarih bir biçimde siyasi olarak konumlandıkları yeri gösteriyor. Avrupa’nın fazla sağcılarındaki Erdoğan husumetinin temsilciliğini yapıyorlar.

Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin ün ve onurunu dirayetle gözetmektedir. Uluslararası ilişkilerimiz, sözleşmelere ve ziyaretlere göre yürüyor. Türkiye, röportaj masasında İsveç ve Finlandiya'ya arzlarını kabul ettirmiş; hassasiyetlerini kayıt altına aldırmıştır.

TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ, CUMHURBAŞKANIMIZ SAYESİNDE ULUSLARARASI BİR METİNDE KAYITLARA GEÇMİŞTİR

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz'da bile ismini zikretmekten çekindiği terör örgütü FETÖ, Cumhurbaşkanımız sayesinde uluslararası bir metinde kayıtlara geçmiştir! Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin hak ve çıkarları konusunda ne kadar tavizsiz olduğu tüm tarafların bildiği bir asıldır.

Şimdiki CHP idaresinin Türkiye’nin ulusal güvenliğini ilgilendiren mevzularda karnesi kırıktır ve anekdotu ortadadır.
CHP yönetimi, Doğu Akdeniz’den Libya’ya, Suriye’den Karabağ’a kadar bir dizi meselede Türkiye’nin hasımlarının yanında konumlanmıştır.

CHP’NİN “ULUSAL GÜVENLİK DERSİ” VERME KONUSUNDA MAHARETİ VE KAPASİTESİ YOKTUR

Bu haliyle CHP’nin “ulusal güvenlik dersi” verme konusunda rastgele bir mahareti ve kapasitesi yoktur… 15 Temmuz direnişinin yıldönümünde Cumhurbaşkanımızı hedef alarak son derece sorumsuz ve siyasi açıdan terbiye dışı bir tavır sergilemişlerdir.

GÖREVİNİ YAPAN BİRİNİN TEHDİT EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYİZ

Ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun görevi başındaki genç bir devlet görevlisini tehdit ediyor olması da utanç vericidir.
Kılıçdaroğlu'nun küçümsemeye çalıştığı dostumuz marifetli, ehliyetli ve görevinin şuurundadır. Görevini yapan birinin tehdit edilmesine asla izin vermeyiz.

Muhakkak odakların sürekli olarak belli devlet görevlilerini hedef alması, “helalleşme” çağrısının en ağır vesayet günlerinin “hesaplaşma” emelini güttüğünü göstermektedir.

15 TEMMUZ DİRENİŞİ BİR KERE DAHA GÖSTERDİ: TÜRKİYE YENİLMEZ

Meselenin İsveç ve Finlandiya olmadığını pekala öğreniyoruz! Tasalarının F-35 veya S-400 olmadığının pekala farkındayız... Ne cins uyanıklığa başvururlarsa başvursunlar; Aziz halkımızın 15 Temmuz Direnişini ve Cumhurbaşkanımızın o direnişe liderliğini İtibarsızlaştıramayacaklar!

Cumhurbaşkanımız her tabanda Türkiye Cumhuriyeti’nin ün ve onurunu gözetmeye devam ediyor. Dışardan ve içerden çok şey söylendi. Ama kazanan hep Türkiye oldu. 15 Temmuz direnişi bir kere daha gösterdi: Türkiye yenilmez."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başaknı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir dizi sosyal medya paylaşımı yaptı. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi'nin Türkiye'ye F-16 satışıyla alakalı aldığı kararla alakalı açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle alakalı "15 Temmuz 2016'da demokrasiye ve halka kasteden alçak terör örgütünü lanetliyor; 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak." dedi.

Temsilciler Meclisi'nin kararıyla alakalı olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tenkit eten Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın çevirmeni Fatima Gülham Abushanab'ı hedef alarak "Buluşmada Biden ile neler konuşulduğunu seçimlerden sonra devletimize açıklamasını arz edeceğiz. Verilen her yetki, sorumluluğu ile beraber kazanç. Kendisi de bunu öğrenecek yaştadır." ifadesini kullandı.