AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Akşener'e tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Akşener'e tepki

AK Parti Lafçısı Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in laflarına tepki gösterdi, ''Bugün İyi Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’in tertip ettiği grup buluşmasında, Sayın Cumhurbaşkanımız…

Twitter'daki hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup buluşmasında söylediği laflara tepki gsteren Çelik, şunları yazdı:
''Bugün İyi Parti Genel Başkanı Sn Akşener’in tertip ettiği grup buluşmasında, Sn Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri ayıplıyoruz. Sn Cumhurbaşkanımız hakkında politik muhalefet kavramıyla asla bağdaşmayacak biçimde çirkin ifadeler kullanılması politik edeple bağdaşmaz.

Bu açıklamalarda Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden’a tepki göstermek değil Biden üzerinden Sn Cumhurbaşkanımızı hedeflemek gibi bir maksat sarihçe kendisini göstermektedir. Biden’dan daha çok Cumhurbaşkanımızı gaye alan ifadeler kullanılmasının kastı sarihtir.

Kendi politik bağlaşıkları HDP doğrudan ulusumuza soykırım kötülesi ile yüzleşmeyi önerirken sustular. Tam enerjilerini dışardan gelen her hamleyi Cumhurbaşkanımıza karşı kullanmak için tüketiyorlar.

Cumhurbaşkanımızın Türkiye Cumhuriyeti’nin ün ve iftiharını nasıl eforlu bir gayret ile gözettiğine ulusumuz ve tüm dünya tanıktır. Her vesileyle Cumhurbaşkanımıza saldıranlar ise bu çabanın hırpalanması için çalışıyorlar.

Dış dünyada son zamanlarda Cumhurbaşkanımıza yapılan atakların ana sebebi, Karabağ’da Azerbaycan’a verdiğimiz takviye ile Türkiye’nin yakın bölgesindeki jeopolitik taktiğinde geri adım atmamasıdır. Keşke muhalefet ismine konuşanlar bu husumet cephesinin parçası olmasaydı.

Dolayısıyla dış siyasetimizin bizi bu noktaya getirdiğini öne süren muhalefet, hakikatinde ulusal çıkarlarımızdan bırakmayı, geri adım atmayı öneri etmekte, dış siyasette bağımlılığı bir siyaset olarak özümsüyor gözükmektedir.

Cumhurbaşkanımızın Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve çıkarlarını koruma mevzusunda tavizsiz ve kararlı olduğu açıklamaya fukara değildir. Birileri bu mevzularda yalnızca husumet diliyle konuşurken, Cumhurbaşkanımız halkımızın diliyle en kararlı siyasetlere imza atmaktadır.

Cumhurbaşkanımıza karşı kullanılan çirkin ifadeler yalnızca Ulusumuza kötüle atan dış etraflara destekledimekten ibarettir. Ulusumuz nezdinde bir kararı ve bedeli yoktur.

Ulusumuza ve tarihimize müteveccih kötüleye “ama”sız tepki gösteremeyen, güya milliyetçilik ismine ulusal çıkarlarımızdan bırakmamızı salık verenlerin tavrını ulusumuza ve tarihe havale ediyoruz.''