AK Parti'den CHP'ye 'taciz' tepkisi! 'Bu konular siyasetimize zarar veriyor'

AK Parti'den CHP'ye 'taciz' tepkisi! 'Bu konular siyasetimize zarar veriyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Erzurum Şehir Başkanı Bülent Oğuz'un bir bayana laflı tacizde bulunduğu iddiasına ait, "Bu mevzular siyasetimize ve siyaset müessesemize hasar veriyor.

Dağ, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok'un da katılımıyla Erzurum'da bir kuruluşta basın üyeleriyle toplandı. Gazetecilerin meselelerini dinleyen Dağ, gittiği her yerde yerel medya ile toplanmaya çalıştığını belirtti. Türkiye'nin yaz ayında bir hayli badireden geçtiğini, bunların bir çoğunun küresel kasvetler olduğunun görüldüğünü, yangınlar ve su baskınların tamamen dünyada yaşanan küresel ısınmanın yansımalarından olduğunu ifade eden Dağ, yaşanan yangın ve su baskınlardan dolayı dinlediği yeisi dile getirdi.

'BU MEVZULAR SİYASETİMİZE HASAR VERİYOR'

Erzurum'un hep pozitif şeylerle haber olduğunu ancak dün ana muhalefet partisi sayesinde negatif bir mevzuyla hem yerelde hem de millide haber olduğunu ifade eden Dağ, şunları kaydoldu:

"Bir zamandır ana muhalefet partisinde buna dair çok haber gündeme geliyor. Hem aşağılamayla ilgili mevzular başka bir deyişle bir belediye başkanının 'tesettürle bir hanım' diye bahsederek söyleyiş stiliyle anlatmış olduğu hadise ana muhalefet partisi tarafından yalnızca bir uyarmayla cezalandırma vaziyeti oluyor. Bir zamandır negatif taciz ve tecavüz gibi hususlarda gündeme geldiği noktalar oluyor. En son da ne yazık ki Erzurum'da gündeme geldi. Bu mevzuda suskun olmayı, suskun olup zamana vazgeçmeyi ya da tevilli laflarla sahiplenmeyi görüyoruz. Bazen de mükâfatlandırmayı görüyoruz. Bu mevzular siyasetimize ve siyaset müessesemize hasar veriyor. Biz bunu muhtemel olduğunca siyasetin içinde olmaması, siyasetin içinde bu stil hususlar olduğunda siyasetin lüzumlu tepkiyi vermesi gerektiğine inanıyoruz."

'YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ'

Türkiye'nin en son açıklanan ihracat sayılarıyla ikinci çeyrekte yüzde 21,7 geliştiğini andırdıran Dağ, ihracatta 207 milyar doların üzerine çıktığını, pandemi sonrasında fantastik bir ticari hareketliliğin mevzubahisi olduğunu belirtti.

Sanayi sektörünün de ciddi anlamda bir ilerleme ve yükseliş içinde olduğunu vurgulayan Dağ, şöyle devam etti:

"Hizmet sektörü de buna dahil oldu. Turizm bütün istediğimiz seviyede olmasa da pandemi koşullarında öngördüğümüz bir gidişatta devam ediyor. Allahın İzniyle bu yılı cari sarihi en az olacak biçimde kapatmayı ama 2022'de bu koşullarda devam ettiğimiz takdirde cari fazla veren bir ülke haline geleceğiz. Cari fazla her zaman verilebilir ama hem imal yapmak hem gelişmek hem de cari fazla vermek ülkenin ekonomik olarak en büyük pozitif noktadaki göstergelerinden birisidir. Biz bundan sonra 2023'e kadar kendi yol haritamızı ortaya koymuş gidişattayız. Buna göre de yolumuza devam edeceğiz."