AK Parti'li Mehmet Özhaseki'den, 'beddua' açıklaması

AK Parti'li Mehmet Özhaseki'den, 'beddua' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, HDP'ye oy veren Kürt seçmene beddua ettiği iddiasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. CHP'nin tutumunu lanetlediğini belirten Özhaseki, "'Birkaç…

Özhaseki, Kayseri'de bir açılış programında yaptığı konuşmanın bağlamından koparıldığını söyleyerek, "Konuşmamda; PKK'yı kınamayan, PKK'ya tek söz etmeyen, '3-5 tane rey alacağım' diye HDP'ye yağ çekip, yaltakçılık yapan ve olmadık kalıplara giren CHP’nin tutumunu lanetledim. '13 şehidimizin katilleri PKK’dır' diyemeyen politik tutumu sertçe kınadım. 'Birkaç puan oyumu artıracağım' diye teröre ve terör destekçisi HDP’ye karşı vatanperver davranış geliştirmeyen siyasi tavrın oy alma kaygısını tenkit ettim. Bundan dolayı da 'Lanet olsun onların rey kaygısına' demek istedim" diye konuştu.

'REAKSİYONUM KATİYEN SEÇMENE DEĞİL'

Özhaseki, konuşmasının bütünü dikkate alındığında bu mananın kolaylıkla çıkarılabileceğine dikkat çekerek, "Bu kasıtla konuşmuş olsam da yeniden reaksiyonum biraz aşırı bulunmuş olabilir. Ancak bu reaksiyonum katiyen seçmene değil, rey alma hesabıyla teröre göz kırpan ayak oyunlarına karşıdır. Sözlerimin kastından çıkartılmak istendiğini ve bundan politik çıkar gözetildiğinin farkındayım. Benim seçmeni lanetlemem gibi bir şey katiyen mevzubahis olamaz. Ulusal isteme içtenlikle bağlı biri olarak; seçmen kardeşlerimin her bir oyunun mukaddes olduğuna inanıyorum. Bugün de hala terörü lanetlemeyen rey kaygısıyla terör muhitlerine ihtiyaç duyulan reaksiyonu ortaya koymayan her türlü tutuma karşıyım. Alakalı politikler; bana karşı gösterdikleri şiddetli tavrı keşke PKK’ya ve PKK’nın politik uzantısı HDP’ye karşı gösterselerdi" ifadelerini kullandı.