AK Partili Özlem Zengin: 2 aydır sistematik bir saldırıya uğruyorum

AK Partili Özlem Zengin: 2 aydır sistematik bir saldırıya uğruyorum

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medyadaki saldırılara ilişkin DHA'nın sorularını yanıtladı. "AK Parti Grup Başkanvekili olarak, bir kadın olarak çok sistematik saldırıya uğruyorum.…

Zengin'in izahları şöyle:

"AK Parti Grup Başkanvekili olarak, bir kadın olarak çok sistematik saldırıya uğruyorum. Bu, takriben iki aydır devam ediyor.

Kadınlar üzerinden yürüyor. Son zamanda FETÖ üzerinden yürüyor. Olay ilk olduğunda, Genel Heyeti'nda muhalefetin bize yönelttiği her suale gün içinde cevap veririm. Ben devletin Valisine bakanlarına itimat etmeyecek miyim? Ben aldığım bilgilere dayanarak o olay ve o kişi için olmadığını söyledim. Gelmiş geçmiş 60 senedir belki bu arama var. Avrupa'da, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de, İsrail'de var. Havaalanlarına gittiğinizdeki aramalardan bir farkı yok.

Ben bir hukukçu olarak bazen hata yapan insanları tahkikat şart olan insanların hepsinin müdafaa edicisi olamam. Benim söylediğim, bir gün, bir iddia ve bir şehirle ilgilidir. 60 saniye dahi olmayan bir görüntüden akılalmaz saldırılar... Aklınıza gelebilecek herkes yazdı çizdi. Bilhassa de kadınlardan. 

 Kılıçdaroğlu da benim adımı anarak bir izah yaptı. Türkiye'nin her yerinde benim bunu normalleştirdiğimi söylediler.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'nin gündemini terörize eden bir milletvekilleri var. 

Bu sorunlar sıcaklıkla anlatılıyor. 4 kişi evinin önden kaçırılmış diye günlerce anlattılar. Daha sonra ortaya çıktı ki aslında bu kişiler hücre evinde kalıyorlarmış, aileleri anlattı.

 Ben suali önem veriyorum. O an alınmış, bakanından öğrenilmiş yanıtları muhatabıma vermeyi önem veriyorum.

Aslında kullanılan politikadaki bu dili, bir grup teklifi vardı HDP'nin. Biz daha başlarken, sakin konuşmalar yaptık. Bu konuşmalar buharlaşıyor.

(Bu saldırı tasarılı mıydı?) Tasarılı olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin ilk başörtülü Grup Başkanvekili olduğum için diye düşünüyorum. Kafa aynı hiç değişmiyor. Tokat'ta yaptığım konuşmada da bunu söyledim. Bu nefret hiddet, bir hayat tarzına bir itiraz aslında. Toplumda bir ayrılmaya kapı aralamak istiyorlar.

Ben gerçeği söylemekle mükellefim. Bu yoktur dediğinizde kelimelerinizin hiçbir manası kalmıyor. 

Kapaklar yapılıyor karikatür mecmualarında. İğrenç diyeceğim kapaklar. Yazılanlar, ifadeler, tümceler.

(Bunlar sizi incitiyor mu?) Tabi ki. Ben geçen gün 'Ben bir insanım' dedim ve güceniyorum. O değerleri bana karşı da hayata geçirin. Biz Genel Heyette 12 saat kalmışız. 12 saatlik konuşmada, günün son konuşması, size saldırı ve tahrikler var. Burada bence merhametle mevzulara yaklaşmaya ihtiyacımız var.

(Muhalefetten sizi arayan oldu mu?) Lütfü Türkkan'a teşekkür etmek istiyorum. Lütfü Türkkan aradı, 'Yanındayız merak etme' diye konuştu. Bu sabah Emine Erdoğan Hanımefendi aradı. Adalet Bakanımız, İçişleri Bakanımız konuyla çok yakından ilgilendiler. Ben zati yakıntıcı oldum. Fahrettin Altun Bey, İbrahim Kalın Bey, milletvekili arkadaşlarımın tamamına yakını çok büyük yakınlık gösterdiler bu konuya.

(Siz saldırı nihayetinde ne beklerdiniz?) Ben de bir kadın hareketi müdafaa edicisiyim. Gördüğüm şey şu; politikaya geldiğinizde, yere düştüğünüzde acaba hangi partidensiniz diye bakıyorlar. 

En üzüldüğüm şey bu terör örgütlerinin önce Meclis'i sonra Türkiye kamuoyunu terörize ederek işleyen bir muhalefet görüyorum. Fikri karşıtlık içinde konuşmayı çok seviyorum. Temel mevzularda birliktelik çok ehemmiyetli.

Bilhassa muhafelefetteki kadın vekiller daha mesefeli nedense...

Gara tabi bir dönüm noktası diye düşünüyorum. Onu görüp de karşı çıkmamak olanaksız. Genel Heyet'da bunlar olurken HDP çok suskundu. Hemen bitsin istiyorlardı. Zira burada bunları konuşurken hedef onlar, asıl faille teması olan onlar. 'Konuk edilecek' diyen bir Pervin Buldan var. Gara ile ilgili problemin hızlıca üstünü örtmek için, bunu CHP de yaptı, Sayın Kılıçdaroğlu da yaptı. Fail olarak, ne ilgi, Sayın Reisicumhurumuzu gösteriyor. Bir hedef şaşırtma olarak görüyorum.

Buradan en doğru neticesi alacağım, kamuoyu da görecek.

Bana yapılan saldırılar ferdi değil. Çözümledik, binlerce hesap vardı ve ilk tweet'lerini yapıyorlardı. Whatsapp gruplarından paylaşıldı."