AK Partili Öznur Çalık'tan Pervin Buldan'a tepki: Kimse milletin aklıyla alay etmemeli

AK Partili Öznur Çalık'tan Pervin Buldan'a tepki: Kimse milletin aklıyla alay etmemeli

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a tepki göstererek, "Utanmadan kalkıp daha dün PKK’nın dağ kadrosuyla yan yana…

"Çalık, yaptığı yazılı izahta, Pervin Buldan'ın bir televizyon programında "Bizim PKK ile rastgele bir ilişkimiz yok. PKK ile herhangi bir diyaloğumuz, bir bağlantımız yok." ifadesini kullandığını aktararak, şunları kaydetti:

"Utanmadan kalkıp daha bir gün evvel PKK’nın dağ kadrosuyla yan yana poz verip, sosyal medya hesabından paylaşıp bugün 'PKK ile ilişkimiz yoktur' diyebiliyorsun. Pes doğrusu. Kimse milletin aklıyla alay etmemeli."

Buldan'ın geçmişte, Gara'da şehit edilen Malatyalı Jandarma Personel Astsubay Çavuş Semih Özbey’in vaziyetiyle alakalı bilgi aldığını anımsadan Çalık, "O gün kimlerden bilgi aldın yüreğin yetiyorsa isim isim izah et." ifadesini kullandı.

"'PKK SİZİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR' DİYENLERİ MİLLETİMİZ ÇOK İYİ TANIYOR"

Çalık, "Bu ulus 'PKK bir terör örgütü değildir' ve 'PKK sizi tükürüğüyle boğar' diyenler ile sırtını PKK'ya, YPG'ye dayayan Kandil’in mızıkacılarını çok iyi tanıyor. PKK'yı telaffuzdan imtina eden ve terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'a 'Beraber iyi salladık' söyleminde bulunanları milletimiz çok iyi tanıyor" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'li yöneticilerin HDP'ye karşı suskun olduğunun vurgulayan Çalık, şöyle devam etti:

"Gara'ya gittiği ortaya çıkan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir için neden sessizsiniz? Kahraman silahlı gücümüzün PKK'nın eğitim merkezlerinden olan Gara'ya yaptığı operasyonu hazmedemeyenler bilsinler ki devletimizin, güvenlik güçlerimiz eliyle terörün tüm unsurlarına karşı topyekun sürdürdüğü mücadele, bir tek vatan haini ve bir tek terörist kalmayana dek devam edecektir."