Ak Partili Zengin’e hakaret eden şüpheli gözaltına alındı

Ak Partili Zengin’e hakaret eden şüpheli gözaltına alındı

Bir sosyal paylaşım sitesinde AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e ilişkin sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şüpheli Mert Y. gözaltına alındı.

Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e yönelik sarf edilen sözler hasebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının resen tahkikat başlatması üzerine, İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri kuşkulu Mert Y'nin Eyüpsultan'da bulunan evinde olduğunu belirledi.
Bunun üzerine kuşkulu evinde arama yapılarak yakalandı. Kuşkulunun emniyetteki işlemleri devam ediyor.

OKTAY: ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUM

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile ilgili sosyal medyadaki hakaret paylaşımını kınadı. Oktay, Twitter hesabından yaptığı izahta, "Tokat Milletvekili, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin hanımefendiye yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bağımsız Türk yargısının bu ahlaksızı en ağır şekilde cezalandıracağından kuşkumuz yoktur. Biz de sürecin yakinen takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada kişilik haklarına yönelik saldırılara her geçen gün yenilerinin ilave ettiğini belirten Oktay, "Buna izin vermemekte kararlıyız. Birileri sussa da biz bu düzeysizliğin karşısında durmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.