Akılalmaz olayda yeni gelişme! 'Zehirli baklava' davası sanıklarına 40'ar yıl hapis talebi

Akılalmaz olayda yeni gelişme! 'Zehirli baklava' davası sanıklarına 40'ar yıl hapis talebi

Antalya'da eşinin ailesine gönderdiği baklavayla kayınpederini zehirlediği iddiasıyla hapsedilen Ferudun Alkan ve tutuksuz 2 dostu hakkında 'planlayarak öldürmeye girişim' kabahatinden 40'ar seneye kadar

Hadise, Muratpaşa ilçesi, Kızılsaray Mahallesi'nde alana geldi. Ferudun Alkan'ın eşi Melek Alkan, boşanma kararı aldı. Kararın ardından konuttan bölen kadın, babası Metin Kabakçı'nın evine gitti. Ferudun Alkan, 21 Kasım 2020'de kayınpederinin evini kurşunladı. Aile davacı olurken, Ferudun Alkan'a 45 gşöhret uzaklaştırma cezası verildi.

BAKLAVAYI YEDİKTEN SONRA FENALAŞTI

Uzaklaştırma cezası sonrası 27 Kasım'da Metin Kabakçı'nın evinin kapısını, bir kadın ile erkek çaldı. Sosyal Hizmetler'den geldiklerini ve erzak getirdiklerini söyleyen 2 şahıs, konuta girdi. Melek Alkan'ın ailesiyle uzun vakit sohbet eden 2 şahıs, yanlarında getirdikleri paketteki baklavayı da ikram etti. Metin Kabakçı'nın baklavayı yemesinin ardından 2 şahıs, konuttan ufaladı. Kısa vakit sonra Metin Kabakçı, fenalaşarak yere düştü. İhbarla gelen sağlık takımları, ilk müdahalenin ardından Metin Kabakçı'yı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

3 KUŞKULU GÖZALTINA ALINDI

Yapılan ilk muayeneler neticesinde zehirlendiği ortaya çıkan Metin Kabakçı, yoğun bakımda rehabilitasyon altına alındı. Polis ekipleri, soruşturma kapsamında konuttakilerin ifadesi aldı. Konuta gelen iki bireyden şüphelenen ve araştırmasını derinleştiren Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Araştırma takımları, zehirli baklavayı damat Ferudun Alkan'ın gönderdiğini tanımladı. Konuta sosyal hizmetler görevlisi gibi gelip, baklavayı ikram eden Osman G. ve Melike E. ile Ferudun Alkan gözaltına alındı. Polis merkezinde harekâtları bitirilen 3 kuşkulu, 'öldürmeye girişim' yargılamasıyla adliyeye sevk edildi. Ferudun Alkan hapsedilirken, dostu oldukları belirtilen Osman G. ve Melike E. adli hakimiyetle hür kaldı.

Şehirgili HaberAkılalmaz tuzak Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini baklavayla zehirlediAkılalmaz tuzak! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini baklavayla zehirlediHaberi görüntüle

SOSYAL HİZMETLER GÖREVLİSİ GİBİ AİLEYİ ARADI

Ferudun Alkan ve kendisine takviye ettikleri öne sürülen tutuksuz maznunlar Melike E. ve Osman G. hakkında 'planlayarak öldürmeye girişim' kabahatinden hazırlanan iddia belgesi, Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Haklarında 40'ar seneye kadar mapus cezası istenen maznunlar hakkında hazırlanan iddia belgesinde, Melek Alkan'ın, eşiyle yaşadığı ihtilaf sebebiyle babası Metin Kabakçı'nın evine gittiği, Ferudun Alkan'ın iki dostundan takviye istediği, maznunun dostu Melike E.'nin müştekileri arayarak kendisini Aile ve Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü görevlisi olarak tanıttığı ve aileyi ziyaret etmek istediklerini söylediği kaydolundu.

TOZU BAKLAVAYA DÖKMÜŞLER

Ferudun Alkan'ın Melike A. ile pastaneden baklava aldığı, yanında taşıdığı tozu tatlıya döktüğü, bu sırada internet kafeye giden Osman G.'nin ise sahte görevli kartı bastırdığı belirtildi. Melike A. ve Osman G.'nin sahte kartları göstererek konuta girdikleri vurgulanan iddia belgesinde, konutta babası ve ablası bulunan Melek Alkan'ın maznunlara çay ile getirilen baklavadan ikram ettiği belirtildi. Maznunlardan Melike E.'nin ikram edilen baklavadan yemediği, Osman G.'nin ise dilimin yalnızca uçundan aldığına dikkat çekildi. Tatlıdan 3 dilim yiyen Metin Kabakçı'nın rahatsızlanarak sağlık kurumuna kaldırıldığı, gözaltına alınan maznunların üzerlerine atılı kabahati kabul ettikleri kaydolundu.

ZEHİRLİ MADDE RAPORDA

Baklavaya dökülen maddenin Antalya Kriminal Polis Laboratuvarı'nda araştırıldığı ve yüksek dozda alındığı takdirde 'akut toksik' tesir gösterdiğine dair rapor hazırlandığı kaydolundu. Ayrıca kullanılan madde mevzusunda İstanbul Adli Tıp Müesseseyi Başkanlığı'ndan rapor istendiği aktarıldı. İddia Belgesinde ayrıca tutuksuz 2 maznunun tatlının ilaçlı olduğunu bildikleri ifade edildi. Maznunların yargılanmasına önümüzdeki gşanlarda başlanacak.