Aksaray'da bir mahallede karga istilası

Aksaray'da bir mahallede karga istilası

Aksaray merkezdeki Büyük Bölcek Semti, son günlerde kargaların yerleşimi oldu. Gün batımına yakın bir zamanda semte gelip bir müddet havada gruplar halinde uçan kargalar, binaların çatılarına tünüyor.

Büyük Bölcek Semti, son günlerde kargaların istilasına uğradı. Gün batımına yakın bir zamanda semte gelen suratlarca karga, bir müddet uçtuktan sonra binaların çatılarına konuyor. Burada tüneyen kargalar, sabah olunca yine başka bölgelere uçuyor. Semanda uçuşan suratlarca karga, yurttaşların dikkatine sürüklüyor.

Semtte esnaflık yapan Muammer Tıpırdamaz, “Semtteki binaların çatıları ve ağaçlar kargalarla doldu. Havada bir anda oradan oraya uçuyorlar. Gece çatıların üzerinde uyuyorlar. Ben de gece geç saatlere kadar bu kargaları izliyorum. Uçarken semanda dalgalanmalar, renkli görüntüler oluşturuyor.

Kargalar binaların üstünde uyuyor. Daha Öncekinden bu kargalar, kavak ağaçlarında yatıyorlardı. Aksaray’da ne yazık ki kavak ağacımız kalmadı. Şehrimiz daha öncekinden yemyeşil ve kavaklıktı.

Tüneme yerleri kavaklardı. Milletimiz kavak ağaçlarını kesip yerlerine koca koca binalar diktiler. Şimdi kargaların tüneyecekleri yer kalmadı.''

Gözden KaçmasınBakan Nebatiden önemli enflasyon yorumu KDV düzenlemesi neler getirecekBakan Nebati'den ehemmiyetli enflasyon yorumu! Katma Değer Vergisi tertip etmesi neler getirecek?Haberi Görüntüle