Aksaray'da facia! Ölü sayısı 4'e yükseldi

Aksaray'da facia! Ölü sayısı 4'e yükseldi

Aksaray'da 3 vasıtanın karıştığı zincirleme kazada ölü rakamı 4'e yükseldi. Yaralı 4 şahsın rehabilitasyonunun devam ettiği belirtildi.

Kaza, dün saat 19.30 sıralarında, Yeşilova beldesi yolunun 7’nci kmsinde alana geldi.

Almanya'dan geldiği memleketi Aksaray'da ailesiyle yemeğe gitmek için yola çıkan Ali İhsan Çomuk 55 idaresindeki 68 KL 339 plakalı araba, karşı istikametten gelen düğün kafilesindeki Burak Akbulut’un 20 kullandığı 68 BG 425 plakalı arabayla çarpıştı.

Aksarayda facia Ölü sayısı 4e yükseldi

Kafiledeki Yasin Sert 27 idaresindeki yönetindeki 68 ABC 027 plakalı araba da Burak Akbulut’un vasıtasına çarptı. Arabalar demir istifine dönerken, ihbar üzerine kaza yerine çok rakamda polis ve sağlık takımı sevk edildi. Kazada Ali İhsan Çomuk ve aynı taşıttaki akrabası Gönül Bildirici 55 hayatını yitirdi.

Aksarayda facia Ölü sayısı 4e yükseldi

Yaralılardan sürücü Çomuk'un eşi Elmas Çomuk 55 ile Gönül Bildirici'nin eşi Osman Bildirici 55, oğlu Hüseyin Bildirici 26 ve öteki sürücüler Yasin Sert, Burak Akbulut ve yanındaki Ahmet Asal 20 sağlık araçlarıyla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Rehabilitasyona alınan yaralılardan Elmas Çomuk ile Hüseyin Bildirici de kurtarılamadı. Öteki yaralıların rehabilitasyonunun devam ettiği bilindi.

TIP FAKÜLTESİNDE MİSYONA BAŞLAYACAKMIŞ

Kazada hayatını yitirenlerden tıp fakültesinden mezun olan Hüseyin Bildirici'nin yakın zamanda Ankara Tıp Fakültesi'nde misyona başlamayı tasarladığı bilindi. Ali İhsan Çomuk, eşi Elmas Çomuk ile Gönül Bildirici ve Hüseyin Bildirici'nin cenazelerinin bugün Yeşilova beldesinde defnedileceği bilindi.