Alanyaspor-Fenerbahçe maçına damga vuran kırmızı kart! Gökhan Gönül'ün hamlesi taraftarı ikiye böldü

Alanyaspor-Fenerbahçe maçına damga vuran kırmızı kart! Gökhan Gönül'ün hamlesi taraftarı ikiye böldü

Süper Lig'in 38. haftasında oynanan Alanyaspor-Fenerbahçe maçına Gökhan Gönül'nam yaptığı atakla kırmızı kart görmesi damga vurdu. Sarı-lacivertli taraftarlar, müdahalenin yapılması mevzusunda…

Fenerbahçe'nin Alanyaspor ile kozlarını paylaştığı Süper Lig'in 38. hafta maçında Gökhan Gönül'nam kırmızı kartı ve sonrasındaki tepkiler dikkat çekti.

Sarı-lacivertlilerin sağ beki Gökhan Gönül, çabanın 41. dakikasında gördüğü kırmızı kartla reyin dışında kaldı.

POZİSYON NASIL OLDU?

Gökhan Gönül, Alanyaspor'un süratli saldırısında korunma arda sarkan Davidson'ı kayarak durdurdu. Hakem Yaşar Kemal Uğurlu, Gökhan Gönül'e kırmızı kart gösterdi. VAR tahlilinin ardından pozisyonun ofsayt olmadığı ve kartın geçerli olduğu onaylandı.

UZUN SÜRELİ İTİRAZLAR

Fenerbahçeli oyuncular ve Emre Belözoğlu, karar sonrası Yaşar Kemal Uğurlu'ya itirazlarda bulundu. Szalai'nin pozisyonun içinde olduğunu ve bu nedenle salt gol talihi olmayabileceğini korunan sarı-lacivertlilerin itirazları kararı değiştirmedi.

GÖKHAN GÖNÜL'NAM ATAĞI DOĞRU MU?

Deneyimli oyuncunun, kırmızı kart tehlikesine rağmen bu müdahale yapması mevzusunda sarı-lacivertli taraftarlar ve daha önceki futbolcular da fikir ayrılığına düştü.

EMRE BELÖZOĞLU'NDAN DİKKAT TOPLAYAN TEPKİ

Yedek kulübesinde Emre Belözoğlu'nun, Gökhan Gönül'nam müdahalesi esnasında gösterdiği tepkisi de dikkat çekti. Belözoğlu'nun saldırı sonrası çok hiddetlendiği ekranlara yansıdı.

SERHAT AKIN: USUM ALMIYOR

Fenerbahçe'nin daha önceki yıldızlarından Serhat Akın, "Gökhan gönül gibi deneyimli bir oyuncunun böyle bir müdahale yapması usum almıyor" biçiminde paylaşımda bulundu.

YAĞCIOĞLU: EKİBİ GERİYE DÜŞMESİN DİYE

Sarı-lacivertlilerin daha önceki oyuncularından İlker Yağcıoğlu ise pozisyonu "Gökhan, ekibi geriye düşmesin diye öyle bir saldırı yaptı. Davidson karşı karşıya pozisyondaydı" ifadelerini açıkladı.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Fenerbahçeli taraftarlar da Gökhan Gönül'nam saldırısıyla alakalı çok rakamda paylaşım yaptı ve fikir ayrılıklarının olması dikkat çekti.

Alanyaspor-Fenerbahçe maçına damga vuran kırmızı kart Gökhan Gönülün hamlesi taraftarı ikiye böldü
Alanyaspor-Fenerbahçe maçına damga vuran kırmızı kart Gökhan Gönülün hamlesi taraftarı ikiye böldü
Alanyaspor-Fenerbahçe maçına damga vuran kırmızı kart Gökhan Gönülün hamlesi taraftarı ikiye böldü

8 YIL SONRA GÖRDÜ

Gökhan Gönül, Süper Lig'de Ocak 2013'ten bu yana ilk kırmızı kartını Alanyaspor karşısında gördü.

MESUT ÖZİL GERİ DÖNDÜ

Fenerbahçe'nin 4 Mart'taki Fraport TAV Antalyaspor maçında sakatlanan yıldız oyuncusu Mesut Özil, uzun bir aradan sonra kadroda yer aldı.
Aytemiz Alanyaspor maçına ilk 11'de başlayan Mesut Özil, 8 hafta aradan sonra kadroda yer buldu.

F.BAHÇE'DE 4 NOKSAN

Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor karşısında, sarı kart cezalısı İrfan Can Kahveci ile sakatlıkları süren Altay Bayındır, Nazım Sangare ve Sadık Çiftpınar'dan faydalanamadı.

   Bu gönderiyi Instagram'da gör

Spor Arena @sporarena'in paylaştığı bir gönderi