ALES soruları ve cevapları yayımlandı! İşte 2020 ALES/2 soruları cevap anahtarı

ALES soruları ve cevapları yayımlandı! İşte 2020 ALES/2 soruları cevap anahtarı

ALES soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 21 Şubat tarihinde düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2020-ALES/2) Temel…

ALES sualleri ve yanıtları ulaşıma açıldı. Ertelenen 2020 ALES/2 seansı 21 Şubat tarihinde merkezi olarak tertip etti. İmtihana müracaat eden adaylar, Temel Sual Kitapçığı diziliminde verilen imtihan suallerinin tamamına 22 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler.

ALES SUALLERİ VE YANITLARI YAYIMLANDI

21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş İmtihanının (2020-ALES/2) Temel Sual Kitapçığı ile Yanıt Anahtarının %10’u aşağıdaki irtibatta sunulmuştur.

İmtihana müracaat eden adaylar, Temel Sual Kitapçığı diziliminde verilen imtihan suallerinin tamamına 22 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün müddetle ulaşabileceklerdir.

ALES SUALLERİ VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALES NETİCELERİ NE VAKİT İZAH EDECEK?

ALES neticelerinin izah etme tarihi konusunda ÖSYM tarafından yayımlanan takvim içerisinde bir izah yapılmadı. 16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020 ALES 1 seansının neticeleri 3 Eylül'de ulaşıma açılmıştı.

Adaylar imtihan neticelerini, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. İmtihan netice vesikası basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Web sayfasındaki ilanlar, netice bilgileri adaylara tebliğ kararındadır.