Aleyna Çakır davasında yeni gelişme! Tanık Merve A.'ya zorla getirme kararı

Aleyna Çakır davasında yeni gelişme! Tanık Merve A.'ya zorla getirme kararı

Ankara'da 'Aleyna Çakır' olarak öğrenilen Sema Esen'i 21 vefatından evvel darbetmesiyle alakalı sevgilisi Ümitcan Uygun hakkında 'ev dokunulmazlığını ihlal' ve 'tehdit' kabahatlerinden dava…

Kamuoyunda 'Aleyna Çakır' olarak öğrenilen Sema Esen'in geçen sene 3 Haziran'da Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla alakalı soruşturmada sevgilisi Ümitcan Uygun nezaretine alınıp hür vazgeçilmişti. Sema Esen, vefatından takribî 3 ay evvel 17 Nisan'da kendisine şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri sosyal medyada canlı yayınlayan Uygun hakkında şikayetçi olmuştu. Bu soruşturma kapsamında da tutuksuz suçlanmak üzere hür vazgeçilen Uygun ve o sırada konutta bulunun dostu Enes Ö. hakkında 'ev dokunulmazlığını ihlal' ve 'tehdit' kabahatlerinden dava açıldı.

MÜTALAA ARZI

Hakkında değişik yargılamalarla çok sayıda soruşturma olan, sosyal medyada uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri sebebiyle yürütülen soruşturma kapsamında hapsedilen Ümitcan Uygun'un Ankara 17’nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde suçlanmasına devam edildi.

Duruşmaya maznun Ümitcan Uygun, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi SEGBİS ile bağlanırken, Sema Esen’in abiyi Himmet Esen ve taraf avukatları da katıldı. Laf alan Esen ailesinin avukatları, dosyaya giren dokümanların parasal reeli ortaya çıkardığını, internet üyeliği ile alakalı istenilen evrakın davanın seyrini değiştirmeyeceğini belirterek, duruşmadan mütalaanın açıklanmasını arz etti. Maznun avukatı ise evin Ümitcan Uygun tarafından kiralandığını, bununla alakalı konut sahibinin ifadesinin dosyada mevcut olduğunu belirtip, dinlenmeyen şahitlerin dinlenmesini istedi.

ŞAHİT MERVE İÇİN GÜÇLE GETİRİLME KARARI

Duruşma kurulu, şahit Beğenilay A.'nın dinlenmesinin dosyaya katkı sağlamayacağı bahanesiyle dinlenmesinden bırakılmasına, olay anında konutta bulunan ve çağrılara karşın mahkemelere katılmayan şahit Merve A.'nın ise adresinin tespit edilerek, güçle getirilmesi için kolluğa müzekkere yazılmasına karar verdi. Mahkeme ertelendi.