Aleyna Çakır'ın ailesi harekete geçti! Ümitcan Uygun'un ağabeyinin tehditlerinin ardından...

Aleyna Çakır'ın ailesi harekete geçti! Ümitcan Uygun'un ağabeyinin tehditlerinin ardından...

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in (21) Ankara'da evinde ölü bulunmasının ardından baba Hikmet Esen ve ağabey Mehmet Esen, Ümitcan Uygun'un ağabeyi E.U hakkında, kendilerini tehdit ettiği…

Sema Esen'in babası Himmet Esen ve ağabeyi Mehmet Esen, Uygun'un ağabeyi E.U'nun kendilerini tehdit ettiğini ileri sürdü. Baba ve erkek çocuğu, E.U. ile ilgili mahkemeden önlem kararı uygulanmasını istedi. Esen ailesinin talebini değerlendiren Ankara 1’nci Aile Mahkemesi, E.U. ile ilgili 6 ay müddetle savunma kararı verdi.

Mahkeme kararında, "Önlem isteyene karşı dayak, şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, savunan kişilere, bu kişilerin bulundukları konuta okula ve iş yerine yaklaşmamasına, ihtiyaç duyulan görülmesi halinde savunan kişinin şiddete uğramamış yakınlarına şahitlerine ve şahsi ilişki kurulmasına ait haller gizli kalmak üzere çocuklarına yaklaşmamasına, savunan kişiyi iletişim araçları ile ve sair surette rahatsız etmemesine, bulundurulması veya taşınmasına kanunen müsaade verilen silahları kolluğa teslim etmesine karar verilmiştir" denildi.

Mahkeme kararında, E.U.'nun verilen tedbir kararına ters davranışta bulunması halinde 6284 sayılı yasanın 13’ncü maddesi uyarınca eylemi başka bir suç oluştursa dahi 3 günden 10 güne kadar, tekrarı halinde 15 günden 30 güne kadar zorlama mapusa tabi tutulacağı belirtildi.