Alkışlar koruma altındaki sanatçı çocuklara

Alkışlar koruma altındaki sanatçı çocuklara

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Zeytinburnu Çocuk Konutları Sitesi’nde tiyatro eğitimi alan devlet gözetmesindeki çocuklar ve gençlerin hazırladığı ‘Buğday Tanesi’ adlı tiyatro…

Emine Erdoğan ilk olarak devlet gözetmesindeki çocuklar tarafından Yunus Emre temasıyla hazırlanan içerisinde ebru, ahşap oyma, kaligrafi ve filografi gibi el sanatı mahsullerin bulunduğu ‘Bizim Yunus’ sergisini gezdi. Emine Erdoğan’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da eşlik etti.

SANAT KENDİNİ KEŞFETMEKTİR

Emine Erdoğan yaptığı konuşmada “Sanat en başta kendini keşfetmektir. İçindeki hoşluk denizine dalan insan, çevreyi için de ebedî bir ışık kaynağı olur. Natürel, sanat eğitiminden emel, sadece sanatçı yetiştirmek değildir. Burada emel, sanatın insana kazandırdığı yüksek duygulara sahip, ince ruhlar geliştirmektir. Fotoğraftan müziğe, edebiyattan tiyatroya kadar sanatın her dalı, insanın yüce duygularının su üstüne çıkmasını sağlar. Bu da çok tabakalı bir varlık olan insanı daha iyi kavramamızı sağlar” dedi.

Alkışlar koruma altındaki sanatçı çocuklara

YAŞAMA KÖPRÜ SANAT PROJESİ

Yaşama Köprü Sanat Projesi, Zeytinburnu Çocuk Konutları Sitesi’nde kalan 13-20 yaş aralığındaki oğullara 1 Nisan-10 Temmuz tarihleri arasında kaptan olarak uygulandı. Projede ebru, ahşap oyma, kaligrafi ve filografi çalışmaları başlatılırken; ‘2021 Yunus Emre Seneyi’ dolayısıyla tiyatronun yanı gizeme tüm atölyelerde de “Yunus Emre” temalı çalışmalar tasarlandı.